Nawigacja

 • 11 września - spotkanie z rodzicami.

  W czwartek 11 września w naszym gimnazjum odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I-III.

  O godz. 17.00 na hali sportowej odbędzie się spotkanie ogólne rodziców klas pierwszych z dyrekcją, pedagogami i wychowawcami. Następnie spotkanie w klasach.

  Spotkanie rodziców klas II i III z wychowawcami o godzinie 18.00

  Serdecznie zapraszamy.

 • Kiermasz używanych podręczników

  Dnia 3 września 2014r. odbędzie się kiermasz używanych podręczników.

  Miejsce: parter, koło sali j.pol I

  Czas: 2 i 3 przerwa.

 • Aktualizacja danych

  31.08.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

  Informujemy, że Uroczystość Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2014/2015 w naszej szkole odbędzię się 1 września 2014 roku o godz. 8.30. Wcześniej, o godz. 7.45 w kościele św. Kazimierza w Kartuzach zostanie odprwawiona Msza święta na rozpoczęcie Nowgo Roku Szkolnego. 

 • Z wizytą na Wyspach

  Dnia 16 czerwca w poniedziałek  odbył się wyjazd szkolny do Londynu organizowany przez panią Natalię Fijałkowską oraz panią Joannę Wrzachol.  Dodatkowo opiekunami na wycieczce były także pani Małgosia Kosznik-Rutkowski oraz Kornelia Miszkowska. Wyruszyliśmy w godzinach rannych a w Londynie byliśmy ok godz. 9 następnego dnia. We wtorek, środę , czwartek i piątek zwiedzaliśmy główne zabytki stolicy Anglii. W piątek wieczorem udaliśmy się podróż powrotną do Kartuz. Na miejscu byliśmy w sobotę po godzinie 18. Wycieczka podobała się wszystkim bez wyjątku. Mieliśmy świetną ekipę uczniów, opiekunów , oraz przewodnika . Było bardzo wesoło i ciekawie. Na pewno wycieczka pozostanie we wspomnieniach na długo.

  Zdjęcia TUTAJ

 • Szkolny Turniej Dwójek Siatkarskich

  Dnia 27 czerwca 2014 podczas zakończenia roku szkolnego na sali gimnastycznej odbędzie się podsumowania, wręczenie nagród i upominków dla uczestników Szkolnego Turnieju Dwójek Siatkarskich.
  Nagrody rzeczowe ufundowali: pani Maria Gosk właścicielka firmy Grono S.C i pan Rafał Szymerowski właściciel firmy Auto Gaz Kartuzy.
  Upominki zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby i Kaszubski Park Krajobrazowy.
  Klasyfikacja turnieju:
  1.Natalia Kerschnik i Zuzanna Szeląg
  2.Daria Trepczyk i Tomasz Flisikowski
  3.Adrian Willma i Jakub Stalka
  4. Marta Wenta i Arkadiusz Drewing
  5. Klaudia Kaczmarek i Mateusz Hinc
  6. Jan Szwaba i Jakub Szwaba
  7.Jerzy Kalinowski i Krystian Kalinowski
  8.Zuzanna Konkol i Aleksander Bigus
  9.Joanna Phillipp i Paulina Pontus
  10.Martyna Miotk i Agata Stefanowska
   
  Organizatorem turnieju było Gimnazjum nr 1 w Kartuzach - Anna Walendziak i KS Alfa Kartuzy.
   
 • Zakończenie Roku Szkolnego

  Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2013/2014 odbędzie się w piątek 27 czerwca wg poniższego harmonogramu:

  Godz. 8.00 - Zakończenie roku dla uczniów klas pierwszych i drugich

  Godz. 9.45 - Zakończenie roku dla uczniów klas trzecich

   

  Wcześniej, o godzinie 7.15 w kościele św. Kazimierza zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego

 • Przed nami długi weekend

  Przypoominamy, że dni 19 - 22 czerwca są dniami wolnymi od zajęć. 19 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, natomiast piątek 20 czerwca jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych. Do szkoły wracamy w poniedziałek 23 czerwca.

 • Wycieczka do Karpacza i Pragi

  W dniach 02-06 czerwca odbyła się wycieczka dla klas II i III. Tym razem odwiedziliśmy południową część Polski i Czechy. W poniedziałek rano wyruszyliśmy. Po długiej drodze dotarliśmy do Wrocławia, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Tam, wraz z przewodnikiem ,zwiedziliśmy katedrę, wiele innych ciekawych zabytków oraz główny rynek. Następnego dnia udaliśmy się do Karpacza, gdzie obejrzeliśmy kościółek Wang. Później, wędrując szlakami górskimi, wdrapaliśmy się do Strzechy Akademickiej, a wieczorem byliśmy w aqua parku w hotelu Gołębiewski. Trzeciego dnia pojechaliśmy do pięknej Pragi. Zwiedziliśmy tam wiele ciekawych obiektów, przeszliśmy się po Moście Karola i głównym rynku. Następny dzień także spędziliśmy w Czechach. Podziwialiśmy piękne widoki w Skalnym Mieście, a po południu wyruszyliśmy w drogę powrotną, na miejsce dojechaliśmy późno wieczorem. Wiele się dowiedzieliśmy dzięki przewodnikowi i mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się równie sympatyczna wycieczka.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Na wycieczkę czas

  W dniach 28- 30 maja br. uczniowie klas I a, b, d oraz dwóch drugoklasistów wybrali się na wycieczkę.

  O godzinie 730 wyruszyliśmy w kierunku Mazur i Suwalszczyzny. Zwiedzanie zaczęliśmy od Lidzbarka Warmińskiego, później udaliśmy się do Świętej Lipki, aby wysłuchać koncertu organowego. Następnym punktem programu była dawna kwatera Hitlera – Wilczy Szaniec. Na samym końcu udaliśmy się na nocleg do pensjonatu w Mrągowie.

  Drugiego dnia musieliśmy wcześnie wstać, gdyż wybieraliśmy się do Augustowa, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o tym mieście. Zwiedzaliśmy również kilka pięknych kościołów, sanktuarium w Studzienicznej, zobaczyliśmy niezwykłe mosty w Stańczykach oraz przejechaliśmy się kolejką wąskotorową. Wieczorem ponownie wróciliśmy do pensjonatu.

  W piątek odbyliśmy niezapomniany rejs statkiem po jeziorze Śniardwy. Największą atrakcją dla wszystkich uczniów był czas spędzony w aqua parku, który znajdował się w hotelu „Gołębiewski” w Mikołajkach. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy, był park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Zobaczyliśmy tam m.in. wilki, mogliśmy wziąć na ręce małe kózki. Przewodnik opowiedział nam również wiele ciekawostek o zwierzętach znajdujących się w parku.

  Do swoich domów powróciliśmy w godzinach wieczornych. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Uważamy, że wszystkie wyjazdy mogłyby wyglądać podobnie.

  Ola Bistron, Monika Hilbrycht Ia

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Gwiazdy Szeryfów Praw Dziecka UNICEF

  Dnia 13.06.2014 odbyła się w naszym gimnazjum uroczystość wręczenia „Gwiazd Szeryfów Praw Dziecka UNICEF”.

  W związku z przypadającą w 2014 roku 25. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, nasz szkoła w ramach działań Szkolnego Klubu UNICEF włączyła się w projekt edukacyjny „Szkoła z prawami dziecka”.

  Jest to III odsłona edukacyjnej kampanii UNICEF o prawach dziecka. W tym roku akcja objęła przedstawicieli środowiska lokalnego angażujących się w ochronę praw dziecka.
  O prawach tych powinniśmy mówić nie tylko, gdy są one naruszane, równie istotne jest nagradzanie i promowanie pozytywnych wzorców do naśladowania. W trakcie projektu uczniowie wyłonili więc lokalnych „bohaterów”, którzy zasługują by  stawiać  ich za przykład.

  W ramach akcji uczniowie wzięli  udział w spotkaniu poświęconemu prawom dziecka. Młodzież dowiedziała się czym są prawa dziecka, jak należy rozumieć zapisy Konwencji o prawach dziecka, jak przekładają się one na ich codzienne życie. W klasach opracowali temat praw dziecka przygotowując plakat lub prezentację multimedialną.

  Odbyła się również dyskusja, czy w lokalnej społeczności są osoby, które w szczególny sposób wyróżniają się w propagowaniu praw dziecka.  Czy uczniowie znają takich lokalnych „bohaterów”? Czy czyjeś zaangażowanie w poprawę losu dzieci w ich regionie zapadło im w pamięć?

  W tym celu odbyła się uroczystość w naszym gimnazjum,  na którą zostali zaproszeni ci z dorosłych, którzy w swej codziennej pracy, ale i poza nią, poświęcają się walce o zagwarantowanie dzieciom ich praw. Uczniowie przyznali odznakę „Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka”:

  1. pani Kamili Karczewskiej, która każdego dnia staje w obronie praw swoich podopiecznych, uczniów Gimnazjum Nr 1, którzy potrzebują jej pomocy i wsparcia, często poświęcając swój czas prywatny, ale zawsze z pełnym zaangażowaniem i życzliwością.  Pani Karczewska organizuje ponadto akcje „Zajączek” wspierając w ten sposób Odział Rehabilitacji Dziecięcej w Dzierżążnie oraz akcję „Zostań Świętym Mikołajem” dla dzieci z internatu Specjalnego Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego w Kartuzach.
  2. pani Grażynie Recław, która jest inicjatorką w naszej szkole akcji „Adopcji na odległość”. Od wielu lat w ramach klubu europejskiego „SKUBA” „zaraża” swoich uczniów optymizmem w pomaganiu innym, a swoją osobą tego, jak niewiele może nas kosztować, by uczynić świat lepszym, że to nie jest tak, że drobne rzeczy nie mają sensu.  W ramach realizacji projektu „Adopcja na odległość” w tym tylko roku uczniowie, pod opieką pani Recław, zorganizowali akcje charytatywne dla potrzebujących kolegów z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Nkhotakota  [Malawi].Wspólnie zebrali kwotę, która zostanie przeznaczona na przybory szkolne, opłacenie czesnego w szkołach oraz na zakup mundurków dla najuboższych dzieci. Pani Recław aktywnie reaguje na nieszczęścia wokół nas, między innymi organizując w naszej szkole zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z gminy Wilków poszkodowanych w powodzi w Polsce w 2010 r.
  3. panu Markowi Rychertowi, który pomimo tego, że należy do zapracowanych osób, nie zapomina o tych, którzy potrzebują naszej pomocy, materialnie wspierając rodziny z naszego otoczenia. Pan Marek bezinteresownie doposaża sale lekcyjne w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. Zaangażowanie i radość dzielenia się… Dzięki takim osobom, jak Pan Marek świat staje się lepszy, bo „Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… czyjś świat…”
  4. panu Mieczysławowi Sowińskiemu, który swoją postawą i działaniem realizuje te piękne słowa Karola Wojtyły „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.” Pan Sowiński niejednokrotnie hojnie wspierał organizowane w naszej szkole, ale i poza nią, akcje i koncerty charytatywne, przyczyniając się w ten sposób do poprawy sytuacji wielu osób, między innymi wspierając leczenie naszej koleżanki Agaty, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową.

   

  Wszystkim odznaczonym gratulujemy!

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej TOP 10

  W czwartek, 12 czerwca 2014r. odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej TOP 10.  Impreza  została zainicjowana  w ubiegłym roku i choć miała charakter  konkursu wewnętrznego spotkała się z ogromnym  zainteresowaniem młodzieży również spoza naszego gimnazjum. W związku z tym w roku bieżącym organizatorki p. Małgorzata Kosznik – Rutkowski  i p. Joanna Kilarska-Rożyńska postanowiły zaprosić  do udziału również  inne szkoły powiatu kartuskiego.

  W konkursie zaprezentowali się soliści i zespoły  wokalno- instrumentalne z  sześciu gimnazjów. Wszyscy uczestnicy świetnie przygotowali się do swoich występów.  Trzeba przyznać,iż utwory wykonane przez młodych artystów były ciekawie zaaranżowane i ogólnie konkurs stał na wysokim poziomie.  Jury miało trudny wybór, aby wyselekcjonować najlepszych…. Wszystkie prezentacje oceniono według  ustalonych kryteriów.  Na ocenę końcową złożyły się: ogólne wrażenie artystyczne, muzykalność, poprawność językowa oraz oryginalność interpretacji i aranżacja utworu.

  Ostatecznie I miejsce przyznano zespołowi wokalnemu z Gimnazjum w Kiełpinie, dziewczyny brawurowo zaśpiewały piosenkę „Royals” z repertuaru Lorde.

  II miejsce zajął zespół wokalno -instrumentalny z Gimnazjum nr 2, który wystąpił ze swoją autorską piosenką „Look in heaven” .

  III miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum Katolickiego, która zaprezentowała piosenkę „Rumour” z repertuaru Chloe Howl. Wyróżnienia przypadły zespołom reprezentującym Gimnazjum nr 1 w Kartuzach za piosenki „ Demons” w wykonaniu duetu Karolina Marszałkowska (IIA) i Maciej Szlas (IIIB) oraz „Heart of blue w wykonaniu Marty Philipp, Agnieszki Barzowskiej i Kasi Klein.  Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo Macmillan. Należy również wspomnieć o występie zespołu rockowego „Mayonez” , który zagrał kilka super utworów w trakcie obrad jury. Uważamy, że impreza była udana, a licznie zgromadzona publiczność fantastycznie się bawiła. Organizatorki zapowiedziały już kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia i usłyszenia!

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Medale naszych sportowców

  Dnia 21.05.2014r odbyła się XV Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Miejscem spotkania zawodników było Somonino. 
  Z naszej szkoły wystartowało 6 zawodników. Zawodnicy ci to 4 chłopców: Tomasz Kurowski,Adrian Szmidt,Szymon Berkling oraz Kamil Wierziński. 
  Na Gimnazjadzie pojawiły się również 2 dziewczyny: Izabela Satrjan oraz Natalia Kerschnik. Tomasz Kurowski zdobył złoty medal w konkurencji 2000m. Adrian Szmidt zdobył złoty medal w konkurencji skoku w dal. Szymon Berkling zdobył brązowy medal w konkurencji 4x100m. Kamil Wierziński zdobył złoty medal w konkurencji 1000m. Cała czwórka naszych chłopców zdobyła także brązowe medale w konkurencji 4x100m. Natalia Kerschnik także zdobyła srebrny krążek w konkurencji 1000m. Niestety Iza Satrjan wróciła do domu bez medalu lecz życzymy jej wytrwałości i determinacji do osiągania sukcesów w sporcie.
  Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Konsultacje dla rodziców

  W poniedziałek 2 czerwca w godz. 17.00 - 18.00 w naszym gimnazjum odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas I - III. Zapraszamy!

 • Piknik Edukacyjny

  Przypominamy, że w piątek 30 maja uczniowie Gimnazjum nr 1 w Kartuzach biorą udział w Pikniku Edukacyjnym. Zbiórka młodzieży na terenie szkoły o godzinie 7.40, skąd udamy się wspólnie się na miejsce Pikniku. Zakończenie zajęć przewidywane jest około godziny 11.15 

 • Forum Samorządów Uczniowskich

  Dnia 27.05.2014 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum, w składzie Oliwia Szymichowska, Zuzanna Roszkowska oraz Dawid Miłejko, wzięli udział w „Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kartuskiego” zorganizowanym przez Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy.

  Reprezentanci samorządów uczniowskich, w sumie z 9 szkół powiatu kartuskiego, zaprezentowali swoje działania i osiągnięcia w ramach samorządności na terenie swoich placówek. Forum służyło wymianie doświadczeń i poglądów w odniesieniu do aktywności samorządów uczniowskich, a także stanowiło inspirację do działania.  

  Spotkaniu patronował Wójt Gminy Stężyca pan Tomasz Brzoskowski, który podczas swojego wystąpienia zaznajomił młodzież z podstawami samorządności, a także przedstawił plany inwestycji w gminie Stężyca.

  Cieszymy się, że skorzystaliśmy z możliwości konfrontacji z innymi samorządami. Zamierzamy owocnie wykorzystać zdobytą wiedzę w naszym gimnazjum

   

  SU

   

  Zdjęcia TUTAJ

   

   

 • Na Bałtyckim Festiwalu Nauki

  Dnia 23 maja klasa IIIa oraz uczniowie z klas Ia i Ib uczestniczący w projekcie „Sięgnij po sukces” pojechali na XII Bałtycki Festiwal Nauki, który odbywał się na Uniwersytecie Gdańskim. Zwiedziliśmy wydział biologii, chemii, matematyki, fizyki i informatyki. Przeprowadziliśmy wiele ciekawych doświadczeń: jedliśmy sorbety z ciekłego azotu, sprawdzaliśmy zawartość tłuszczu w jedzeniu, budowaliśmy modele DNA z żelków, badaliśmy twardość wody i wiele, wiele innych ale największą przyjemność sprawiły nam balony wypełnione helem. TO BYŁ UDANY DZIEŃ. 

  Agnieszka i Nicola

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Wycieczka do Trójmiasta

  Dnia 6.05 odbyła się wycieczka zorganizowana dzięki projektowi „Sięgnij po sukces”. Uczniowie klas I, II i III uczestniczący w projekcie pojechali do Trójmiasta. W Gdańsku zostaliśmy oprowadzeni po Sejmiku Wojewódzkim i Urzędzie Marszałkowskim. Zwiedziliśmy Salę Okrągłą, Kominkową oraz Prezentacyjną. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni. Po pobycie w „Experymencie” znowu pojechaliśmy do Gdańska i tam wraz z przewodniczką przeszliśmy się po ul. Długiej. Poznaliśmy historię Bramy Zielonej, Złotej oraz pomnika Neptuna. Było bardzo sympatycznie.

  Iza Satrjan

 • I miejsce naszych uczniów

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dnia 29 kwietnia 2014 odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowane przez  Szkołę Podstawową Nr 2 w Kartuzach. Uczniowie naszej szkoły - Beniamin Gizela, Robert Czaja i Jakub Kobiela - zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do  eliminacji powiatowych konkursu. Najlepszym zawodnikiem  turnieju  w kategorii szkół gimnazjalnych został  Beniamin Gizela. Do konkursu uczniów przygotowała Ewa Bigus.

 • Przed nami długi weekend

  Przypoominamy, że dni 1 - 4 maja są dniami wolnymi od zajęć. 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy, natomiast piątek 2 maja jest dniem dodatkowow wolnym od zajęć dydaktycznych. Do szkoły wracamy w poniedziałek 5 maja.

strona:

Kontakt

Nazwa szkoły: Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach im.Antoniego Abrahama
E-mail szkoły: gimnazjum1.kartuzy@vp.pl
Telefon: +48 58 681 14 19
Adres szkoły: 83-300 Kartuzy, ul.Piłsudskiego 10