Nawigacja

 • Rajd po bezdrożach Kaszub w barwach jesieni

  Klasa III a dnia 29 września brała udział w Rajdzie pieszym „Po bezdrożach kaszubskiej wsi pachnącej miodem, jabłkami, ziołami”, zorganizowanym przez  oddział  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach. Wspaniała lekcja zarówno geografii, biologii oraz kaszubskiego. Na początku trasy młodzież otrzymała karty pracy, mapę i busolę. Po krótkim instruktażu w grupach pięcioosobowych wyruszyli na szlak.  Na trasie czekały na nich ciekawe zadania wymagające spostrzegawczości, wiedzy, umiejętności i orientacji w terenie.  Trasa rajdu zakończyła się w Pierszczewie, gdzie czekało ognisko, poczęstunek oraz nagrody dla grup, które uzyskały największą ilość punktów.  Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na więcej tak ciekawych i pełnych przygód zajęć.

   

  Zdjęcia TUTAJ

   

   

 • Konsultacje dla rodziców

  W poniedziałek 5 października w naszej szkole w godz. 17.00 - 18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas I-III. Zapraszamy.

 • Europejski Dzień Języków

  W ubiegły piątek 25 września 2015 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszym gimnazjum Europejski Dzień Języków.

  Jest to impreza szkolna, która corocznie wspaniale integruje społeczność uczniowską. Nauczyciele Języków Obcych opracowali program obchodów, który obejmował kilka konkurencji.  Poszczególne klasy przygotowały stanowiska eksponujące walory (uprzednio wylosowanych) krajów europejskich. Prezentacje dotyczyły barw i symboli narodowych, stroju regionalnego, atrakcji turystycznych, kulinariów, oraz podstawowych zwrotów grzecznościowych.  Ogłoszono również konkurs plastyczny na plakat związany z wielojęzycznością w Europie . Spośród wielobarwnego korowodu  przedstawicieli różnych krajów europejskich wybrano Miss i  Mistera Europy. Przeprowadzono także quiz sprawdzający krajoznawczą wiedzę uczniów. Wszystkie klasy z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem podeszły do realizacji poszczególnych zadań. Wielkie brawa dla uczniów, którzy włożyli mnóstwo pracy,  aby ciekawie i pomysłowo zaprezentować „ swój” kraj. Europejski Dzień Języków 2015 był w naszej szkole dniem super kolorowym i radosnym.  Z pewnością nie było nudno. Wszyscy świetnie się bawili. Szkoda tylko, że impreza trwała tak krótko… Poczekajmy do przyszłego roku szkolnego.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Tomek Kurowski z brązowym medalem

  Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy III A, Tomasz Kurowski zdobył brązowy medal w rozgrywanych w dniach 26-27 wrzesnia w Radomiu Mistrzostwach Polski Młodzików. Tomek zajął trzecie miejsce w biegu na 2000 metrów. To największy jak dotąd sukces zawodnika reprezentującego GKS Żukowo.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 • Pola Nadziei 2016

  Przystąpienie do akcji „Pola nadziei 2016”

  To kolejny rok, gdy uczniowie naszego gimnazjum, będący członkami Szkolnego Koła Wolontariuszy, włączyli się do ogólnopolskiej akcji wspomagającej hospicja. Edycję „Pól nadziei 2016” rozpoczęli od pielęgnacji ogródka; wykorzystując ubiegłoroczne cebulki oraz nowo zakupione posadzili żonkile na szkolnym dziedzińcu. Wiosną po zakwitnięciu, kwiaty będą sprzedawane a dochód przeznaczony na potrzeby Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Dzień prząśniczki w Muzeum Kaszubskim

  23 września  w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, młodzież uczęszczająca   na zajęcia języka kaszubskiego uczestniczyła w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Muzeum Kaszubskie. Młodzież z zaciekawieniem przyglądała się przędzeniu wełny na kołowrotku, pracy na warsztacie tkackim,  po czym podjęła próbę  samodzielnego przędzenia nici z czesani z runa owczego. Łatwo nie było, ale to dopiero początek nowych doświadczeń związanych z regionem.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Modraki zapraszają

  Początek roku szkolnego, nowe zadania, plany i marzenia do zrealizowania.

  Ciekawie, zabawnie i w doborowym towarzystwie można spędzić czas z Modrakami. Za nami już pierwszy występ na powitaniu gości z Niemiec w Gimnazjum Katolickim. Przemarsz w pięknych strojach kaszubskich wzbudzał zachwyt wśród przechodniów.  Młodzież prezentowała się pięknie. Zapraszamy nowych członków do zespołu.

        Piotr Jereczek i Grażyna Recław

   

  Zdjęcia z działalności Zespołu TUTAJ

 • Aktualizacja danych

  17.09.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Spotkanie z rodzicami

  W dniu 9 września 2015 r. odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I - III wg następującego porządku

  1. klasy I - godz.17.30 - hala sportowa

  2. klasy II i III - godz. 18.00 - w salach lekcyjnych 

 • II a - zabawowo, naukowo, integracyjnie i po kaszubsku w Szymbarku.

  10 czerwca grupa języka kaszubskiego i pozostali uczniowie kl. II a pojechała na wycieczkę do Zielonej Szkoły w Szymbarku. Wyjazd dostarczył nam wiele ciekawych przygód, doświadczeń i pozytywnych emocji. W czasie naszego pobytu odbyły się bardzo interesujące zajęcia z instruktorami; byliśmy na Wieżycy,  łapaliśmy i rozpoznawaliśmy owady, zaprzyjaźniliśmy się z Ziemniakiem, Kleopatrą i Patysią. Poznaliśmy sposoby ochrony gleb ale najwięcej emocji przysporzyły nam  podchody. Dodatkowym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie,  Skansenu „Parowozownia Kościerzyna"  i  odwiedziny u Remusa na Kościerskim rynku. Wszyscy  świetnie się bawiliśmy, a przy okazji wiele się nauczyliśmy. Oby takich wycieczek było więcej!

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • II Forum Samorządów Uczniowskich

  17 czerwca Rada Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum w składzie: Dawid Miłejko, Aleksandra Bistron, Patrycja Hinc (pod opieką p. Kingi Seroczyńskiej) wzięła udział w II Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kartuskiego w Stężycy. Nasi uczniowie zaprezentowali działalność SU w tym roku szkolnym. Kolejnym etapem był test wiedzy o samorządności, zarówno tej szkolnej, jak i w powiecie. Z przyjemnością informujemy, że przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej zdobyli zaszczytne I miejsce. GRATULUJEMY!

  Spotkanie stworzyło możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami uczniowskimi, nawiązanie współpracy, zdobycie nowych pomysłów na dalszą pracę. Wystąpienie przedstawicielek UG Stężyca podkreśliło wagę samorządności uczniów.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Finał Konkursu TOP10

  W miniony poniedziałek 15 czerwca 2015 r. odbył się finał  II Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej  TOP 10 .  Imprezę zorganizowano z jeszcze większym rozmachem niż w roku ubiegłym . Z roku na rok napływa coraz więcej zgłoszeń, co jest dowodem na to, iż  cieszy się coraz większą popularnością. W bieżącym roku szkolnym gościliśmy w naszym gimnazjum  pięć szkół  powiatu kartuskiego . 

  Publiczność  z zainteresowaniem wysłuchała  interpretacji  osiemnastu utworów zaczerpniętych z muzycznych list przebojów. Królował język angielski , choć uczniowie Zespołu Szkół w Somoninie  jako jedyni  zaprezentowali utwór Millionar w języku niemieckim .  Ogólnie konkurs stał na wysokim poziomie. Młodzi artyści byli świetnie przygotowani  i rywalizacja była zacięta.

  Jurorzy (Pani  Aleksandra Maciborska- Pytka , Pan Mieczysław Kilarski  z Centrum Kultury w Kartuzach, Pani Katarzyna Lepacka z wydawnictwa Macmillan oraz Pan Mirosław Lange z I LO w Kartuzach)  ocenili występy według następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, muzykalność , interpretacja utworu oraz poprawność językowa.  Ostatecznie  nagrodzono następujących wykonawców:

  I miejsce  Natalia Klewicz z Zespołu Szkół w Kiełpinie za piosenkę  I dreamed a dream

  II miejsce   Zespół wokalny -  Aleksandra Wołowska i Karolina Naczk również z Zespołu Szkół w Kiełpinie za  piosenkę  All about the bass

  III miejsce Paulina Kulas  z Zespołu Szkół w Sulęczynie za piosenkę Valerie

  Przyznano również dwa wyróżnienia :

  I wyróżnienie dla Urszuli Flisikowskiej z Zespołu Szkół w Kiełpinie za  ciekawą interpretację  I feel good

  oraz  II wyróżnienie dla Kornelii Patoki z Zespołu Szkół w Somoninie za piosenkę Shelter

  Nagrody ufundowane przez Gimnazjum nr 1 w Kartuzach  oraz Wydawnictwo Macmillan wręczył zwycięzcom Burmistrz Kartuz Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński.

  Zapraszamy  do wzięcia udziału w III edycji  Konkursu TOP 10 w roku 2016 !

   

  Małgorzata Kosznik - Rutkowski

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Deutsch Wagen Tour

  W czwartek 28 maja br. 50 uczniów naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w zajęciach języka niemieckiego zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu Deutsch Wagen Tour.  Zanim jednak uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez p. Magdalenę Jurowską, lektorkę Instytutu Goethego odbyła się część oficjalna spotkania z językiem niemieckim. Uczniowie klasy Ia przygotowali kilka scenek udowadniających, że znajomość języka niemieckiego w dzisiejszym świecie jest naprawdę bardzo ważna i przydaje się nawet w najprostszych sytuacjach. Oprócz tego podczas części oficjalnej rozdano nagrody laureatom I Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego.  Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, polegające na różnorodnych animacjach językowych, grach i zabawach ruchowych przy zabawnej muzyce. Były więc tańce, śpiewy, śmieszne quizy, ale i poważne zadania do wykonania, np. typowo kulturoznawcze. A za prawidłowe odpowiedzi – nagrody i gadżety z logiem Deutsch Wagen Tour. W ten sposób uczniowie przekonali się, że niemiecki wcale nie jest taki zły i można się go uczyć również w ciekawy i przyjemny sposób, a warsztaty z Deutsch Wagen Tour okazały się dowodem na to, że najlepiej uczy się z uśmiechem na twarzy. Wszyscy wyszli z zajęć zadowoleni i pełni motywacji do nauki języka naszych sąsiadów!

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Za nami eliminacje szkolne konkursu TOP10

  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej  TOP 10  to impreza, która  cieszy się ogromnym zainteresowaniem  wśród młodzieży gimnazjalnej nie tylko naszej szkoły, ale całego powiatu kartuskiego.  W miniony poniedziałek,  8 czerwca 2015 r.  odbyły się eliminacje szkolne II edycji tego konkursu. Wszyscy uczestnicy  z entuzjazmem i odwagą  zaprezentowali swoje propozycje muzyczne.  Dobrze opanowali  teksty, linię melodyczną i ruch sceniczny, jednak nad niektórymi elementami  trzeba jeszcze popracować.  FINAŁ  JUŻ  w kolejny poniedziałek 15 czerwca !!!  Jury wyselekcjonowało piątkę wykonawców, którzy reprezentować będą nasze gimnazjum .Wszystkie prezentacje ocenione  zostały według  następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, muzykalność , interpretacja utworu oraz poprawność językowa.  Ostatecznie do finału przeszli:

  1. Monika Formella  kl. III b
  2. Agnieszka Leman i Amelia Wrońska kl. II b
  3. Alicja Heron kl. I b
  4. Marta Ropela i Ola Chodyńska  kl. I c
  5. Sabina Warmowska, Weronika Skwierawska, Zuzia Konkol i Julia Koszałka kl. II b

   

  W poniedziałek trzymajcie kciuki za naszych młodych artystów !!!

   

  Małgorzata Kosznik - Rutkowski

   

  Zdjęcia z eliminacji szkolnych TUTAJ

 • Przed nami długi weekend

  Przypoominamy, że dni 4 - 5 czerwca są dniami wolnymi od zajęć. 4 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, natomiast piątek 5 czerwca jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych. Do szkoły wracamy w poniedziałek 8 czerwca.

 • I WANOŻENIÔ z CZÔRLIŃSCZIM

  23 maja tegò rokù na szlachù Chmielno – Kartuzë - czerwionym szlachã.

  Czëtającë wëjimczi pòematu Heronima Derdowsczégò „Ò panu Czôrlińsczim co do Pùcka pò sécë jachôł”; zdrzącë na sposobnotë nôtërë, redëjącë sã ze snôżi przigòdë, jaką je pòspólné czëtanié i wanożenié, pòtkania w drodze z cekawima

  lëdzama, pòspólné spiéwë i môltëchë.

  Wspólna wędrówka, ciekawa przygoda, dobry humor i miłe wspomnienia. Pozdrawiamy i zapraszamy wszystkich na piękne Kaszubskie szlaki turystyczne.

          Grażyna Recław
  Zdjęcia TUTAJ

 • Wygraliśmy turniej przyrodniczy

  Dnia 27 maja w Gimnazjum nr 2 w Kartuzach odbył się IV Kartuski Turniej Przyrodniczy. Wzięło w nim udział 7 szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali : Michał Bałenkowski i Kacper Krupa z klasy II a oraz Paweł Brunke z klasy II a i zajęli I miejsce.

  Uczniowie podczas indywidualnego rozwiązywania testu musieli wykazać się wiedzą z czterech przedmiotów : biologii, chemii, geografii i fizyki. Suma punktów decydowała o wyniku szkoły. Nagrody wręczał p. wiceburmistrz T. Belgrau.

  Podczas bardzo ciekawej prelekcji pana Mieczysława Grundkiewicza młodzież poznała historię oraz współczesną  pracę Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kartuzach i wzbogaciła wiedzę o stanie środowiska naturalnego naszego regionu.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Konsultacje dla rodziców - 1 czerwca

  28.05.2015

  Ostatnie w tym roku szkolnym konsultacje dla rodziców odbędą się w pierwszy poniedziałek czerwca. Rodziców uczniów klas I-III zapraszamy 1 czerwca, w godz. 17.00 - 18.00.

 • Bałtycki Festiwal Nauki

  Dnia 22 maja 2015r. uczniowie naszego gimnazjum  uczestniczyli  w zajęciach z okazji  XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Gdańsku. Celem festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie.  Jest to impreza popularnonaukowa organizowana przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego. Warto zauważyć i podkreślić, że Bałtycki Festiwal Nauki jest jedynym festiwalem nauki w Polsce realizowanym nad Morzem Bałtyckim!  Jest to przedsięwzięcie przeznaczone dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie.

  Nasza młodzież najpierw udała się na Politechnikę Gdańską, a następnie uczestniczyła w zajęciach  na Uniwersytecie Gdańskim. Uczniowie mieli okazję odkrywać i poznawać świat, rozwijać swoją wiedzę z różnych dziedzin, zwiedzać wydziały, laboratoria i pracownie, uczestniczyć w różnych ciekawych eksperymentach. Nie był to czas stracony, uczniowie  wrócili pełni wrażeń. Jak miło spędzili  czas, można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Biwak klasy III C

  W poniedziałkowy poranek 18 maja 2015 roku klasa III c pojechała na swój wymarzony biwak „Dwa w jednym”; (pierwszy a zarazem ostatni ;) ).

  Wraz z opiekunami: panią Arletą i panią Dorotą L. odpoczywaliśmy, ale również świetnie bawiliśmy się w Łebie w ośrodku „Słoneczko”. Nie mogło być zatem inaczej: pogoda dopisała i owe słoneczko nastrajało nas pozytywnie.

  W „Słoneczku” jest fantastyczna baza rekreacyjno- sportowa, co sprawiło, że nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Boiska do siatkówki i nogi (plażowe i tartanowe), trampoliny, tory do mini golfa, siłownia pod chmurką ;) , namioty z grami typu: cymbergaj, piłkarzyki, deski równoważne, gokarty, tenis stołowy, pyszne jedzenie, wygodne spanie,  no i morze zaledwie 350 metrów od nas.

  Cóż więcej potrzeba? Dobrego towarzystwa! Ale to mieliśmy.

  Klasa 3 c

   

  Zdjęcia TUTAJ

strona:

Kontakt

Nazwa szkoły: Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach im.Antoniego Abrahama
E-mail szkoły: gimnazjum1.kartuzy@vp.pl
Telefon: +48 58 681 14 19
Adres szkoły: 83-300 Kartuzy, ul.Piłsudskiego 10