Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  20.11.2014 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Asertywnie wobec używek

  20.11.2014

  Asertywnie wobec używek”

   III Gminny Dzień Profilaktyki dla gimnazjum

   

  20 listopada 2014r już po raz trzeci odbył się Gminny Dzień Profilaktyki poświęcony zapobieganiu uzależnień i przemocy. Inicjatorem i organizatorem było Gimnazjum nr 1 w Kartuzach. Przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki wsparciu Burmistrz Miasta Kartuzy. Dziękujemy również Hurtowni Maroko za przekazane dla uczniów i gości- owoce.

  W ramach tego dnia odbył się przegląd spektakli teatralnych na temat: „Asertywnie wobec używek”. Drużyny szkolne zaprezentowały również wcześniej przygotowany plakat związany z tematyka uzależnień oraz odbyły się inne konkurencje, m.in. stworzono „piramidę zdrowia”.  Przeprowadzono test wiedzy na temat uzależniań. Tego dnia każdy uczeń otrzymał jabłko jako symbol zdrowia z załączoną sentencją promującą zdrowy styl życia.

  Emocje jakie towarzyszyły występom i atmosferze spotkania młodzieży, można zaobserwować na załączonych zdjęciach. Drużynę Gimnazjum nr 1 reprezentowali uczniowie klasy II a: Natalia Bieniek, Amelia Kossakowska, Joanna Philip, Julia Karczewska, którzy należą również do szkolnego koła teatru profilaktycznego.

  Ten ważny dla naszych gimnazjalistów dzień uświetniła swoją obecnością p. Danuta Morawska- pedagog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kartuzach, która w klasach II przeprowadziła warsztaty na temat: „Komunikacja- asertywnie, bez agresji i używek”.

  W tym dniu odbyła się również dla rodziców klas I  prelekcja na temat „Jak ustrzec nasze dziecko przed uzależnieniami”. Prelegentem był p. Z. Medowski- Prezes Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej „MROWISKO” w Gdańsku.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Znakomity występ naszych biegaczy

  11 listopada w Gdyni odbył się  Bieg Niepodległości w którym bardzo dobrze spisali się uczniowie z naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 w Kartuzach godnie reprezentowali Tomasz Kurowski i Błażej Lewna. Tomek zajął wysokie 3 miejsce, a Błażej uplasował się tuż za nim. Na starcie biegu stanęło 140 biegaczy więc wyniki naszych uczniów uznać śmiało można za znakomite.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • 20 listopada - wywiadówka

  W czwartek, 20 listopada o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I - III. Zapraszamy.

 • Przed nami wolne dni

  Przypominamy, że wtorek 11 listopada - Święto Niepodległości - jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Natomiast poniedziałek, 10 listopada jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. 

 • Pomorskie Dni Energii

  Dnia 24.10.2014r. uczniowie koła fizycznego pod opieką pani Joanny Ciesielskiej pojechali na Pomorskie Dni Energii połączone z Targami Firmy AmberExpo, które odbywały się w Gdańsku. Uczniowie zwiedzili trolejbus i dowiedzieli się, na jakiej podstawie działa. Było także wiele ciekawych eksperymentów, np. z ciekłym azotem. Oprócz tego zobaczyli Parkoura, mogli przetestować symulatory wojskowe i okulary wirtualnej rzeczywistości, mieli okazje  zbadać piaskowce i sporo ciekawych kamieni, np. ametyst. Uczniowie uczestniczyli również w tzw. „wyścigach łodzi”.  Polegały one na przyciąganiu do siebie liny w specjalnej maszynie do wzmacniania  mięśni nóg. Kto wykonywał to ćwiczenie najszybciej, ten wygrywał.

  Dzień można uznać z bardzo udany, dopisała nam pogoda, jak i humory.

   

  Krystian

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Wycieczka klasy Ia i Ib do Gdańska

  Dnia 28.10.2014r. uczniowie  klasy  Ia i  Ib wybrali  się na wycieczkę do Gdańska.  Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe , gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej na podstawie 547 letniego obrazu Hansa Mellinga pt. ,,Sąd Ostateczny". Następnie udaliśmy się do Multikina, gdzie odbyliśmy lekcję  w kinie pt.  „Z książki na wielki ekran”. O ekranizacjach i adaptacjach filmowych Po zajęciach obejrzeliśmy film dotyczący naszej przyszłej lektury, a mianowicie ,,Zemstę". Po seansie udaliśmy się do domu.

  Uważam, że wszystkim bardzo podobała się nasza wycieczka i będziemy ją miło wspominać.

  Filip

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Nasi uczniowie nagrodzeni

  Jak co roku uczniowie z wysokimi osiągnięciami w nauce i odnoszący sukcesy sportowe zostali wyróżnieni. We wtorek (28.10.2014r.) podczas uroczystego spotkania Burmistrz Kartuz Mirosław Leman wręczyła  półroczne stypendia naukowe i sportowe.

  Stypendia przyznano aż 75 uczniom, w tym 57 za osiągnięcia w nauce i 18 za sukcesy sportowe. Wśród nagrodzonych byli również nasi uczniowie oraz tegoroczni absolwenci.

  Lista nagrodzonych uczniów i absolentów:

  Lp.

  Nazwisko i imię ucznia

  Średnia

  Klasa

  1.

  Bałenkowski Michał

  5,3

  II a

  2.

  Bigus Martyna

  5,61

  absolwent

  3.

  Gizela Beniamin

  5,72

  absolwent

  4.

  Goitowska Katarzyna

  5,22

  absolwent

  5.

  Hirsz Bartosz

  5,78

  absolwent

  6.

  Krupa Kacper

  5,42

  II a

  7.

  Kwidziński Jakub

  5,43

  II a

  8.

  Miłosz Natalia

  5,33

  absolwent

  9.

  Peta Hanna

  5,36

  II a

  10.

  Satrjan Izabela

  5,3

  III a

  11.

  Socha Nicola

  5,39

  absolwent

  12.

  Stefanowski Nataniel

  5,22

  III b

  13.

  Trowska Anna

  5,32

  absolwent

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Porządkowaliśmy groby

  29 października 2014 ośmiu wolontariuszy z naszej szkoły porządkowało zaniedbane groby na kartuskim cmentarzu. Uczniowie zagrabiali liście  zalegające na starych pomnikach; zebrali mnóstwo worków, prace trwały aż do zmierzchu.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Loteria Homo Homini

  Rzeczywiście jest to »dzieło«, które należy wspierać, dla dobra całego narodu...

  — Jan Paweł II

   

  XIV Dzień Papieski w tym roku upłynął pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. W całej Polsce odbywały się koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne oraz Msze święte.

  Już po raz dziesiąty nasze gimnazjum włączyło się w organizację obchodów Dnia Papieskiego. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przeprowadzili w dniach 22 i 23 października 2014r. loterię fantową „Homo Homini”, z której dochód został przekazany na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych.

  Ze sprzedaży losów uzyskaliśmy kwotę 484,00 zł.

  W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję charytatywną.

  Zdjęcia TUTAJ

 • Badamy wodę w Raduni

  Zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół w Somoninie do udziału w projekcie edukacyjnym „ Czysta Radunia ozdobą Kaszubskiego środowiska”. Uczestniczy w nim 6 szkół, z każdej trzech uczniów wraz z opiekunem. Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy II a : Natalia Bieniek, Amelia Kossakowska i Kacper Krupa. Projekt obejmuje cztery spotkania z zajęciami warsztatowymi i praktycznymi w terenie. Dwa pierwsze już się odbyły. Były one bardzo ciekawe i atrakcyjne. Pierwszego dnia (15 X) byliśmy w Stężycy, gdzie podziwialiśmy piękny amfiteatr oraz park botaniczny, pobraliśmy również wodę do badań. Na warsztatach w Zielonej Szkole w Szymbarku przy pomocy specjalnych odczynników oznaczaliśmy między innymi pH, zawartość azotanów, fosforanów i amonu w wodzie z Raduni pobranej w 4 punktach : Goręczynie, Somoninie, Stężycy i Szymbarku. 21 października poznaliśmy technologię elektrowni wodnej w Rutkach, a następnie udaliśmy się do Gdańska w celu pobrania próbki wody z Motławy. Przed nami jeszcze zwiedzanie oczyszczalni ścieków w Sławkach oraz dalsze badania i co najciekawsze opracowanie i analiza wyników.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 13 października na 6 godzinie lekcyjnej odbył się szkolny apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ uczniów był nieco zabawny, ale również zachowywał powagę święta. Uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły apel przeminął szybko, w niezwykle radosnej atmosferze. "Życzenia oraz relaks dźwiękowy to był ich zestaw upominkowy".

  Uczniów przygotowywały p. Kinga Seroczyńska, p. Kornelia Majkowska oraz p. Joanna Kilarska-Różyńska.

  Ola i Asia

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Ślubowanie klas pierwszych

  8.10.2014r. w naszym gimnazjum odbyło się ślubowanie klas 1, zorganizowane przez samorząd uczniowski oraz opiekuna samorządu- panią Kinge Seroczyńską. Na szóstej godzinie lekcyjnej  odbyło się uroczyste ślubowanie, a na siódmej, część mniej oficjalna.  Każda z klas przebrała się w zabawne i kolorowe stroje nawiązujące do profilu klasy oraz przygotowała krótkie scenki przedstawiające osobowość grupy. Przygotowaliśmy różńe konkurencje, niezapominając również o wychowawcach. Wszystkie konkurecje oceniały jury, w skali od 1-4. Mamy nadzieje,że uczniowie będą dobrze wsponiać to wydarzenie.

   

  Asia i Ola

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Dni  29 i 30 września 2014 r. pozostaną  na  długo w naszej pamięci. Pojechaliśmy do Miechucina  na niezwykły obóz integracyjny. Pogoda nam dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Wyjazd ten miał nas przede wszystkim  zintegrować, nauczyć współpracy, ale też sprawdzić  w ekstremalnych warunkach. Wykonywaliśmy mnóstwo różnych zadań pod okiem znakomitego i bardzo dowcipnego instruktora "Całusa". Najbardziej podobały nam się podchody w nocy, ścianki wspinaczkowe, przechodzenie przez most nad bagnem i ognisko z kiełbaskami. Co prawda zdarzały się też trudne chwile, np. gdy ktoś wpadł do wody albo przewrócił się ale zawsze wspólnie znajdywaliśmy wyjście z sytuacji. Wyjazd ten naprawdę był bardzo udany i na pewno tam kiedyś jeszcze wrócimy.

  Patrycja, Krzyś, Nikola, Laura i  Marta

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Wyjazd na mecz Lotosu Trefla

  Dnia 10.10 br. uczniowie naszej szkoły pojechali na mecz ligowy w piłce siatkowej mężczyzn do Gdańska. Na boisku zaprezentowała się nasza miejscowa drużyna, Lotos Trefl Gdańsk pod okiem byłego szkoleniowca reprezentacji Polski, Andrei Anasti'ego oraz zawodnicy ZAKSy Kędzierzyn Koźle prowadzeni przez byłego reprezentanta Polski, Sebastiana Świderskiego. Na boisku mogliśmy zobaczyć aż czterech tegorocznych Mistrzów Świata: Pawła Zagumnego, Pawła Zatorskiego, Marcina Możdzonka oraz Mateusza Mikę. Zwycięstwo odniosła drużyna z gdańska z czego wszyscy byli bardzo zadowoleni. Cała impreza odbyła się w wyśmienitej atmosferze i oczywiście nie obyło się bez autografów i zdjęć z siatkarzami. 

   

  Patrycja Hinc i Julia Rybakowska

  klasa 2 B

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Wspomagamy hospicja

  Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariuszy wraz z opiekunem panią Dorotą Pryczkowską – Lis zasadzili 100 cebulek żonkili , by wspomóc ogólnopolską akcję  „Pola nadziei”. Pierwszą cebulkę zasadziła pani dyrektor Bogumiła Ustowska. Każdy uczestnik  miał przydzielone zadanie, które pilnie wypełniał.  Celem akcji jest pomoc finansowa ofiarowana hospicjom . Gdy wiosną kwiaty zakwitną , będą rozdawane wszystkim darczyńcom  jako wyraz podziękowania. Wolontariusze będą teraz starannie pielęgnować szkolny ogródek, by w kwietniu zebrać obfity plon.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień 14 października 2014r. Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

  Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się dnia 13.10.2014r. o godz. 12.40 na hali sportowej. Obowiązuje strój galowy.

 • Możesz być reżyserem, scenarzystą aktorem w projekcie „Remus” w CIE!

  We wtorek 30 września br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Centrum Inicjatyw  Edukacyjnych w Kartuzach i aktorką Teatru Wybrzeże  Małgorzatą Nieczuja – Urbańską, która przybliżyła  młodzieży     projekt  teatralno – filmowy w oparciu o mało znaną( a szkoda!!!) powieść Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”.  Zainteresowani  udziałem w projekcie mogą skontaktować się z CIE w każdy poniedziałek o 16.30.Odważ się ,spróbuj swoich sił!

 • Konsultacje dla rodziców

  W poniedziałek, 6 października w godz. 17.00 - 18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas I-III. Zapraszamy, 

 • Wyjazd integracyjny klasy IB

  W dniach 25-26.09.2014 r. odbył się wyjazd integracyjny klasy Ib do Ośrodka Rekreacyjnego Duszpasterstwa Ludzi Morza w Sznurkach k. Chmielna.

  Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili Muzeum Ceramiki w Chmielnie. Mieli okazję uczestniczyć w kilkugodzinnych zajęciach integracyjnych zorganizowanych przez pedagoga szkolnego p. Kamilę Karczewską oraz wychowawczynię klasy Barbarę Kruca. Nie zabrakło również innych atrakcji, które oferuje ośrodek. Młodzież skorzystała z zaplecza sportowo-rekreacyjnego (boiska do piłki nożnej, bilarda, tenisa stołowego i siłowni. Wieczorem odbyła się dyskoteka.

  Wyjazd umożliwił bliższe poznanie uczniów.

  B. Kruca

   

strona:

Kontakt

Nazwa szkoły: Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach im.Antoniego Abrahama
E-mail szkoły: gimnazjum1.kartuzy@vp.pl
Telefon: +48 58 681 14 19
Adres szkoły: 83-300 Kartuzy, ul.Piłsudskiego 10