Nawigacja

 • Po meczu z Pomieczynem

  W środę 18 listopada nasze szkolne siatkarki grały z drużyną z Pomieczyna. Walka była zawzięta, żadna z drużyn nie chciała odpuścić. Po wygranych dwóch setach zła passa odwróciła się w stronę na naszej szkoły. Wszyscy byli już poddenerwowani, łącznie z kibicami. Jednak się nie udało i uczennice naszej szkoły przegrały 2:3. 


  Set 1: 25:16

  Set 2: 25:18

  Set 3: 23:25

  Set 4: 22:25

  Set 5: 11:15

   

  Marta Szmidt

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • 25 listopada - spotkanie z rodzicami

  W dniu 25 listopada 2015r. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas I- III. 

  Rodzice uczniów klas I będą uczestniczyć w spotkaniu z podkom. Łukaszem Radomskim z Komendy Powiatowej Policji na temat: „Jak ustrzec nasze dzieci przed uzależnieniami ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy”.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Konkurs fotograficzny

  Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zajmujących się amatorsko fotografią.

  Cel: obchody „Tygodnia Praw Dziecka” w naszej szkole, dzielenie się wrażeniami, spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość, wrażliwością, oryginalnością ujęcia tematu, intencją twórczą.

  Regulamin Konkursu Fotograficznego „Uśmiech dziecka w obiektywie”

  1. Każdy z autorów może dostarczyć dwie fotografie w wersji papierowej do pani Kingi Seroczyńskiej, a w wersji elektronicznej na adres email samorządu szkolnego (sugimnr1kartuzy@gmail.com)
  2. Każde ze zdjęć musi spełniać następujące warunki techniczne:
      a) rozmiar A5 lub A4
      b) format pliku: JPG lub PNG
  3. Zdjęcia mogą być czarno białe albo kolorowe.
  4. Zdjęcia należy opisać w następujący sposób:
   a) imię, nazwisko
   b) tytuł pracy
  5. Fotografie, na których będą znajdować się jakiekolwiek znaki, cyfry (np. daty) lub dane osobowe będą dyskwalifikowane.
  6. Zdjęcia należy dostarczyć do 17.11.2015 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20.11.2015 r. Wyniki pojawią się na stronie Samorządu Uczniowskiego i szkoły.
  7. Oceny zdjęć dokona jury powołane przez  SU i Klub  Szkół UNICEF. Decyzje jury są ostateczne.
  8. Szkoła zapewnia sobie prawo do reprodukowania i publikowania zdjęć na stronie internetowej.
  9. Laureaci I, II i III miejsca otrzymają nagrody.
 • Aktualizacja danych

  12.11.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • MITY I FAKTY, czyli co powinniśmy wiedzieć o używkach i dopalaczach

  W piątek 6 listopada 2015r. uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w 5 – godzinnych warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez p. Elwirę Lelental, emerytowanego nadkomisarza i kierownika sekcji ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

  Celem zajęć było  zapoznanie uczniów z konsekwencjami (psychicznymi, fizycznymi, zdrowotnymi i  społecznymi)  zażywania  narkotyków i innych środków psychoaktywnych,   w tym dopalaczy. Uczniowie otrzymali  rzetelną wiedzę, opartą o wieloletnie doświadczenie osoby prowadzącej szkolenie, która ułatwi im dojrzałe i świadome kierowanie swoim życiem. Podczas warsztatów młodzież doskonaliła umiejętność asertywnego odmawiania namowom kolegów i sprzedawców środków psychoaktywnych oraz dowiedziała się, gdzie znajdują się i jak działają instytucje pomagające osobom uzależnionym.

  Serdecznie dziękujemy  Urzędowi Gminy w Kartuzach za sfinansowanie warsztatów profilaktycznych dla uczniów.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Zwycięstwo drużyny siatkarek

  Dnia 4 listopada Szkolna Drużyna Siatkarska rozegrała pierwszy mecz ligowy z Sierakowicami  (klasy pierwsze). Nasze dziewczyny skończyły mecz w pięknym stylu, wygrywając 3:0 zwyciężając w setach 25:12, 25:4 i 25:18.

  Kolejny mecz rozegrany będzie 9 listopada (poniedziałek) w Chmielnie.

  Zdjęcia z meczu TUTAJ

 • Powiatowa Liga Piłki Siatkowej

  Nasza szkolna drużyna siatkarska bierze udział w Powiatowej Gimnazjalnej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt.  Trenerem jest pani Anna Walendziak. W lidze bierze udział  12 drużyn, a są nimi:

  Stężyca II

  Żukowo I

  Stężyca  I

  Żukowo III

  Pomieczyno

  Przodkowo

  Sierakowice II

  Kartuzy

  Żukowo II

  Chmielno

  Sierakowice I

   

  Na zdjęciu od lewej: Emilia Gawin, Martyna Kryszewska, Julia Tryzna, Patrycja Hinc, Julia Rybakowska, Natalia Makurat, Marta Szmidt, Julia Lejkowska oraz Kasandra Reglińska.

  Marta Szmidt

 • „Dzielmy się miłością”

  Już po raz  piętnasty obchodziliśmy Dzień Papieski, który w tym roku upłynął pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Idea organizacji Dnia Papieskiego narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r.

  Nasze gimnazjum włączyło się w organizację obchodów Dnia Papieskiego już jedenasty raz. Z tej okazji tradycyjnie uczniowie i nauczyciele przeprowadzili w dniach 23 i 26 października 2015r. loterię fantową „Homo Homini”, z której dochód został przekazany na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin niezamożnych.

  Ze sprzedaży losów uzyskaliśmy kwotę 520,00 złotych.

  W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję charytatywną.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

  Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariuszy pamiętali o tych, co już odeszli, a których groby są zaniedbane. W ferworze przygotowań  do Święta Zmarłych kilkoro gimnazjalistów znalazło czas, by posprzątać także te zapomniane groby na kartuskim cmentarzu. Niektórzy z nich posprzątali wokół pomnika poległych i pomordowanych kolejarzy, który znajduje się w pobliżu dworca kolejowego w  naszym mieście.

  Zdjęcia TUTAJ

 • Stypendia za wyniki w nauce dla naszych uczniów

  W dniu 27 października 2015r. zostały wręczone stypendia Burmistrza Kartuz za wybitne osiągnięcia w nauce.

  Stypendystami Gimnazjum nr 1 im. Antoniego Abrahama zostało 12 uczniów naszego gimnazjum oraz 6 absolwentów gimnazjum.

  1. Bałenkowski Michał – III a
  2. Bieniek Natalia – III a
  3. Chojnacka Anna Maria – II a
  4. Hinc Julia – II a
  5. Hinc Patrycja – III b
  6. Krupa Kacper – III a
  7. Kwidziński Jakub – III a
  8. Peta Hanna – III a
  9. Starzyński Kacper – III a
  10. Szutenberg Błażej – II a
  11. Woźniak Filip – II a
  12. Wydrowska Kinga – II a

   

  Absolwenci gimnazjum

  1. Jancen Kamil – absolwent
  2. Kamiński Łukasz  - absolwent
  3. Kryger Laura – absolwent
  4. Mackojć Sylwia – absolwent
  5. Satrjan Izabela – absolwent
  6. Stefanowski Nataniel – absolwent

   

  Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych wysokich osiągnięć.

 • Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych

  Dnia 8 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie gimnazjalisty. Dla wszystkich pierwszoklasistów był to bardzo ważny dzień. W pierwszej części uroczystości nasi najmłodsi uczniowie slubowali na sztandar szkoły, obiecując m.in. solidną pracę. W drugiej części miały miejsce otrzęsiny. Nasze koty musiały się wykazać różnymi zdolnościami, takimi jak wymiauczeniem piosenki, narysowaniem wychowawcy wśród kotów, "karmieniem jogurtem", czy ciekawym przedstawieniem swojej klasy. Mamy nadzieje, ze wszyscy uczniowie świetnie się bawili i swoje wstąpienie w mury szkoły zapamiętają na długo. 


  Samorząd Uczniowski

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Zobacz jak ćwiczą gwiazdy

  22.09.2015

  Dnia 22 września 2015r. uczennice naszej szkoły  wraz z Panią Anną Walendziak i Panią Dorotą Lemańczyk brały udział w akcji pt. ”Zobacz jak ćwiczą gwiazdy” organizowaną przez Atom Trefl  Sopot. W sezonach 2011/2012, 2012/2013 oraz 2013/2014 zespół reprezentował Polskę na arenie najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich Ligi Mistrzyń. Tam sopocianki każdorazowo docierały do fazy play-off, dwukrotnie dokonując tego jako jedyna drużyna z naszego kraju. W sezonie 2014/2015 Atomówki zdobyły srebrny medal w drugim w europejskiej hierarchii Pucharze CEV, uległszy Dynamu Krasnodar w ERGO ARENIE po tzw. "złoym secie". Do rozgrywek sezonu 2015/2016 zielono-niebieskie przystąpią jako zdobywczynie Pucharu Polski oraz wicemistrzynie kraju. Po rocznej przerwie ponownie będą reprezentowały Polskę w Europejskiej Lidze Mistrzyń. Po treningu mogłyśmy zrobić sobie zdjęcia z zawodniczkami i zebrać od nich autografy. Następnie pojechałyśmy pozwiedzać stare miasto. Wycieczka była bardzo fajna i ciekawa.

  Agata

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Gala wybitnie uzdolnionych uczniów z Pomorza

  Dnia 19 października 2015r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się Gala dla wybitnie uzdolnionych uczniów z Pomorza.

  „Podczas  Gali Stypendialnej marszałkowie Mieczysław Struk oraz Hanna Zych-Cisoń wręczyli wyróżnienia 50. stypendystom projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej", a także 47. stypendystom marszałka w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego". W projekcie tym uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum z klasy 2A, Dawid Wica oraz Filip Woźniak.

  Stypendia marszałka to bardzo prestiżowa forma wyróżnienia najwybitniejszych pomorskich uczniów. Ubiegający się o włączenie do grona stypendystów marszałka uczniowie musieli wykazać się nie tylko bardzo wysoką średnią ocen, ale i osiągnięciami w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych. Ta forma pomocy służy przede wszystkim wsparciu rozwoju uzdolnień tej grupy dzieci i młodzieży,  która w toku swojej edukacji musi zmierzyć się z barierami natury ekonomicznej czy społecznej. Z naszej szkoły w spotkaniu uczestniczył uczeń klasy drugiej, Dawid Wica, który został wyróżniony za osiągnięcia uzyskane podczas roku szkolnego 2015. Gratulujemy.

  Opiekun J.W.         

 • Wycieczka klas pierwszych

  Dnia 08.10.2015 r. uczniowie klas pierwszych odbyli wycieczkę śladami Antoniego Abrahama -  patrona naszego gimnazjum. Uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych życiu i działalności Antoniego Abrahama, przeprowadzonych przez historyków z Muzeum Miasta Gdynia. Zwiedzili również ekspozycję poświęconą rozwojowi Gdyni – dumy Polski i Polaków w okresie międzywojennym. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie „Domku Abrahama” oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem patrona.

  Dzięki tej wycieczce uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak żył, ale przede wszystkim jak wiele Kaszubi i Kaszuby zawdzięczają naszemu patronowi - Antoniemu Abrahamowi.

  „Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Polski Kaszub”

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • III miejsce w Żukowie

  Dnia 7 października 2015r. uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w turnieju siatkówki dziewcząt w Żukowie w ramach „Żukowskiego Festiwalu Sportu”. Wróciły z niego z pucharem oraz dyplomem za zajęcie III miejsca. 

  Pierwszy mecz nasze zawodniczki rozegrały z Gowidlinem, który zakończył się wygraną w setach 2:0. Kolejny rozegrany mecz  również był dla nich szczęśliwy. Rozegrały go z Sierakowicami uczennice klas I i także zwyciężyły 2:0. W trzeciej rozgrywce z drużyną Żukowa grały uczennice klas II. Niestety, spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0 drużyny przeciwnej. Dziewczyny jednak się nie poddały po pierwszej porażce. Grały dalej walcząc o III-IV miejsce z zawodniczkami z Sierakowic. Walka była bardzo zawzięta. Pierwszy set nasze siatkarki przegrały, ale drugi i trzeci przebiegł  dla nich pomyślnie. Ostatecznie zwyciężyły 2:1 i turniej skończyły na podium.

   

  Zdjęcia TUTAJ.

  Marta Szmidt

 • Kaszuby w barwach jesieni

  Uczennica klasy IIIa Julia Karczewska 29 września brała udział w Rajdzie pieszym „Po bezdrożach kaszubskiej wsi pachnącej miodem, jabłkami, ziołami”, zorganizowanym przez  oddział  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach. Dyrekcja Parku zaproponowała młodzieży udział w konkursie fotograficznym  „Kaszuby w barwach jesieni”. Fotografie wykonane przez Julię spotkały się z uznaniem i zostały nagrodzone.Bardzo dziękujemy przedstawicielom Kaszubskiego Parku Krajobrazowego za  dobrą i owocną współpracę oraz możliwość poznawania przyrody poprzez  bezpośredni kontakt z naturą.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • II b - zajęcia warsztatowe. Ciekawie, na wesoło i po kaszubsku…

  Uczniowie klasy II b w dniach od 5 do 7 października 2015 r. uczestniczyli w wyjazdowych zajęciach warsztatowych. Młodzież poznawała i pogłębiała wiedzę o historii i kulturze Kaszub, uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oraz w zajęciach w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. W ośrodku Edukacji Ekologicznej uczniowie brali również udział w warsztatach z edukacji ekologicznej – „Różnorodność świata owadów” oraz „Podchodach przyrodniczych” z wykorzystaniem kompasów, pracą z mapą i rozwiązywaniem zadań przyrodniczych. Będąc w Kościerzynie, obowiązkowym punktem programu były odwiedziny Remusa na kościerskim rynku. Trzy dni pełne wrażeń, emocji, nowych doświadczeń i zgłębiania wiedzy w sposób ciekawy i niekonwencjonalny, którym towarzyszyły nauka, wspólna zabawa i śpiew przy ognisku to najlepszy sposób na integrację.

   

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Przypominamy, że jest to dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Szkoła w tym dniu zapewnia zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

 • Rajd po bezdrożach Kaszub w barwach jesieni

  Klasa III a dnia 29 września brała udział w Rajdzie pieszym „Po bezdrożach kaszubskiej wsi pachnącej miodem, jabłkami, ziołami”, zorganizowanym przez  oddział  Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach. Wspaniała lekcja zarówno geografii, biologii oraz kaszubskiego. Na początku trasy młodzież otrzymała karty pracy, mapę i busolę. Po krótkim instruktażu w grupach pięcioosobowych wyruszyli na szlak.  Na trasie czekały na nich ciekawe zadania wymagające spostrzegawczości, wiedzy, umiejętności i orientacji w terenie.  Trasa rajdu zakończyła się w Pierszczewie, gdzie czekało ognisko, poczęstunek oraz nagrody dla grup, które uzyskały największą ilość punktów.  Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na więcej tak ciekawych i pełnych przygód zajęć.

   

  Zdjęcia TUTAJ

   

   

 • Konsultacje dla rodziców

  W poniedziałek 5 października w naszej szkole w godz. 17.00 - 18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas I-III. Zapraszamy.

strona:

Kontakt

Nazwa szkoły: Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach im.Antoniego Abrahama
E-mail szkoły: gimnazjum1.kartuzy@vp.pl
Telefon: +48 58 681 14 19
Adres szkoły: 83-300 Kartuzy, ul.Piłsudskiego 10