Nawigacja

 • Spotkanie z rodzicami

  W dniu 9 września 2015 r. odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I - III wg następującego porządku

  1. klasy I - godz.17.30 - hala sportowa

  2. klasy II i III - godz. 18.00 - w salach lekcyjnych 

 • Aktualizacja danych

  01.09.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • II a - zabawowo, naukowo, integracyjnie i po kaszubsku w Szymbarku.

  10 czerwca grupa języka kaszubskiego i pozostali uczniowie kl. II a pojechała na wycieczkę do Zielonej Szkoły w Szymbarku. Wyjazd dostarczył nam wiele ciekawych przygód, doświadczeń i pozytywnych emocji. W czasie naszego pobytu odbyły się bardzo interesujące zajęcia z instruktorami; byliśmy na Wieżycy,  łapaliśmy i rozpoznawaliśmy owady, zaprzyjaźniliśmy się z Ziemniakiem, Kleopatrą i Patysią. Poznaliśmy sposoby ochrony gleb ale najwięcej emocji przysporzyły nam  podchody. Dodatkowym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie,  Skansenu „Parowozownia Kościerzyna"  i  odwiedziny u Remusa na Kościerskim rynku. Wszyscy  świetnie się bawiliśmy, a przy okazji wiele się nauczyliśmy. Oby takich wycieczek było więcej!

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • II Forum Samorządów Uczniowskich

  17 czerwca Rada Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum w składzie: Dawid Miłejko, Aleksandra Bistron, Patrycja Hinc (pod opieką p. Kingi Seroczyńskiej) wzięła udział w II Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kartuskiego w Stężycy. Nasi uczniowie zaprezentowali działalność SU w tym roku szkolnym. Kolejnym etapem był test wiedzy o samorządności, zarówno tej szkolnej, jak i w powiecie. Z przyjemnością informujemy, że przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej zdobyli zaszczytne I miejsce. GRATULUJEMY!

  Spotkanie stworzyło możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami uczniowskimi, nawiązanie współpracy, zdobycie nowych pomysłów na dalszą pracę. Wystąpienie przedstawicielek UG Stężyca podkreśliło wagę samorządności uczniów.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Finał Konkursu TOP10

  W miniony poniedziałek 15 czerwca 2015 r. odbył się finał  II Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej  TOP 10 .  Imprezę zorganizowano z jeszcze większym rozmachem niż w roku ubiegłym . Z roku na rok napływa coraz więcej zgłoszeń, co jest dowodem na to, iż  cieszy się coraz większą popularnością. W bieżącym roku szkolnym gościliśmy w naszym gimnazjum  pięć szkół  powiatu kartuskiego . 

  Publiczność  z zainteresowaniem wysłuchała  interpretacji  osiemnastu utworów zaczerpniętych z muzycznych list przebojów. Królował język angielski , choć uczniowie Zespołu Szkół w Somoninie  jako jedyni  zaprezentowali utwór Millionar w języku niemieckim .  Ogólnie konkurs stał na wysokim poziomie. Młodzi artyści byli świetnie przygotowani  i rywalizacja była zacięta.

  Jurorzy (Pani  Aleksandra Maciborska- Pytka , Pan Mieczysław Kilarski  z Centrum Kultury w Kartuzach, Pani Katarzyna Lepacka z wydawnictwa Macmillan oraz Pan Mirosław Lange z I LO w Kartuzach)  ocenili występy według następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, muzykalność , interpretacja utworu oraz poprawność językowa.  Ostatecznie  nagrodzono następujących wykonawców:

  I miejsce  Natalia Klewicz z Zespołu Szkół w Kiełpinie za piosenkę  I dreamed a dream

  II miejsce   Zespół wokalny -  Aleksandra Wołowska i Karolina Naczk również z Zespołu Szkół w Kiełpinie za  piosenkę  All about the bass

  III miejsce Paulina Kulas  z Zespołu Szkół w Sulęczynie za piosenkę Valerie

  Przyznano również dwa wyróżnienia :

  I wyróżnienie dla Urszuli Flisikowskiej z Zespołu Szkół w Kiełpinie za  ciekawą interpretację  I feel good

  oraz  II wyróżnienie dla Kornelii Patoki z Zespołu Szkół w Somoninie za piosenkę Shelter

  Nagrody ufundowane przez Gimnazjum nr 1 w Kartuzach  oraz Wydawnictwo Macmillan wręczył zwycięzcom Burmistrz Kartuz Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński.

  Zapraszamy  do wzięcia udziału w III edycji  Konkursu TOP 10 w roku 2016 !

   

  Małgorzata Kosznik - Rutkowski

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Deutsch Wagen Tour

  W czwartek 28 maja br. 50 uczniów naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w zajęciach języka niemieckiego zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu Deutsch Wagen Tour.  Zanim jednak uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez p. Magdalenę Jurowską, lektorkę Instytutu Goethego odbyła się część oficjalna spotkania z językiem niemieckim. Uczniowie klasy Ia przygotowali kilka scenek udowadniających, że znajomość języka niemieckiego w dzisiejszym świecie jest naprawdę bardzo ważna i przydaje się nawet w najprostszych sytuacjach. Oprócz tego podczas części oficjalnej rozdano nagrody laureatom I Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego.  Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, polegające na różnorodnych animacjach językowych, grach i zabawach ruchowych przy zabawnej muzyce. Były więc tańce, śpiewy, śmieszne quizy, ale i poważne zadania do wykonania, np. typowo kulturoznawcze. A za prawidłowe odpowiedzi – nagrody i gadżety z logiem Deutsch Wagen Tour. W ten sposób uczniowie przekonali się, że niemiecki wcale nie jest taki zły i można się go uczyć również w ciekawy i przyjemny sposób, a warsztaty z Deutsch Wagen Tour okazały się dowodem na to, że najlepiej uczy się z uśmiechem na twarzy. Wszyscy wyszli z zajęć zadowoleni i pełni motywacji do nauki języka naszych sąsiadów!

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Za nami eliminacje szkolne konkursu TOP10

  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej  TOP 10  to impreza, która  cieszy się ogromnym zainteresowaniem  wśród młodzieży gimnazjalnej nie tylko naszej szkoły, ale całego powiatu kartuskiego.  W miniony poniedziałek,  8 czerwca 2015 r.  odbyły się eliminacje szkolne II edycji tego konkursu. Wszyscy uczestnicy  z entuzjazmem i odwagą  zaprezentowali swoje propozycje muzyczne.  Dobrze opanowali  teksty, linię melodyczną i ruch sceniczny, jednak nad niektórymi elementami  trzeba jeszcze popracować.  FINAŁ  JUŻ  w kolejny poniedziałek 15 czerwca !!!  Jury wyselekcjonowało piątkę wykonawców, którzy reprezentować będą nasze gimnazjum .Wszystkie prezentacje ocenione  zostały według  następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, muzykalność , interpretacja utworu oraz poprawność językowa.  Ostatecznie do finału przeszli:

  1. Monika Formella  kl. III b
  2. Agnieszka Leman i Amelia Wrońska kl. II b
  3. Alicja Heron kl. I b
  4. Marta Ropela i Ola Chodyńska  kl. I c
  5. Sabina Warmowska, Weronika Skwierawska, Zuzia Konkol i Julia Koszałka kl. II b

   

  W poniedziałek trzymajcie kciuki za naszych młodych artystów !!!

   

  Małgorzata Kosznik - Rutkowski

   

  Zdjęcia z eliminacji szkolnych TUTAJ

 • Przed nami długi weekend

  Przypoominamy, że dni 4 - 5 czerwca są dniami wolnymi od zajęć. 4 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, natomiast piątek 5 czerwca jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych. Do szkoły wracamy w poniedziałek 8 czerwca.

 • I WANOŻENIÔ z CZÔRLIŃSCZIM

  23 maja tegò rokù na szlachù Chmielno – Kartuzë - czerwionym szlachã.

  Czëtającë wëjimczi pòematu Heronima Derdowsczégò „Ò panu Czôrlińsczim co do Pùcka pò sécë jachôł”; zdrzącë na sposobnotë nôtërë, redëjącë sã ze snôżi przigòdë, jaką je pòspólné czëtanié i wanożenié, pòtkania w drodze z cekawima

  lëdzama, pòspólné spiéwë i môltëchë.

  Wspólna wędrówka, ciekawa przygoda, dobry humor i miłe wspomnienia. Pozdrawiamy i zapraszamy wszystkich na piękne Kaszubskie szlaki turystyczne.

          Grażyna Recław
  Zdjęcia TUTAJ

 • Wygraliśmy turniej przyrodniczy

  Dnia 27 maja w Gimnazjum nr 2 w Kartuzach odbył się IV Kartuski Turniej Przyrodniczy. Wzięło w nim udział 7 szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali : Michał Bałenkowski i Kacper Krupa z klasy II a oraz Paweł Brunke z klasy II a i zajęli I miejsce.

  Uczniowie podczas indywidualnego rozwiązywania testu musieli wykazać się wiedzą z czterech przedmiotów : biologii, chemii, geografii i fizyki. Suma punktów decydowała o wyniku szkoły. Nagrody wręczał p. wiceburmistrz T. Belgrau.

  Podczas bardzo ciekawej prelekcji pana Mieczysława Grundkiewicza młodzież poznała historię oraz współczesną  pracę Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kartuzach i wzbogaciła wiedzę o stanie środowiska naturalnego naszego regionu.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Konsultacje dla rodziców - 1 czerwca

  28.05.2015

  Ostatnie w tym roku szkolnym konsultacje dla rodziców odbędą się w pierwszy poniedziałek czerwca. Rodziców uczniów klas I-III zapraszamy 1 czerwca, w godz. 17.00 - 18.00.

 • Bałtycki Festiwal Nauki

  Dnia 22 maja 2015r. uczniowie naszego gimnazjum  uczestniczyli  w zajęciach z okazji  XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Gdańsku. Celem festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie.  Jest to impreza popularnonaukowa organizowana przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego. Warto zauważyć i podkreślić, że Bałtycki Festiwal Nauki jest jedynym festiwalem nauki w Polsce realizowanym nad Morzem Bałtyckim!  Jest to przedsięwzięcie przeznaczone dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie.

  Nasza młodzież najpierw udała się na Politechnikę Gdańską, a następnie uczestniczyła w zajęciach  na Uniwersytecie Gdańskim. Uczniowie mieli okazję odkrywać i poznawać świat, rozwijać swoją wiedzę z różnych dziedzin, zwiedzać wydziały, laboratoria i pracownie, uczestniczyć w różnych ciekawych eksperymentach. Nie był to czas stracony, uczniowie  wrócili pełni wrażeń. Jak miło spędzili  czas, można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Biwak klasy III C

  W poniedziałkowy poranek 18 maja 2015 roku klasa III c pojechała na swój wymarzony biwak „Dwa w jednym”; (pierwszy a zarazem ostatni ;) ).

  Wraz z opiekunami: panią Arletą i panią Dorotą L. odpoczywaliśmy, ale również świetnie bawiliśmy się w Łebie w ośrodku „Słoneczko”. Nie mogło być zatem inaczej: pogoda dopisała i owe słoneczko nastrajało nas pozytywnie.

  W „Słoneczku” jest fantastyczna baza rekreacyjno- sportowa, co sprawiło, że nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Boiska do siatkówki i nogi (plażowe i tartanowe), trampoliny, tory do mini golfa, siłownia pod chmurką ;) , namioty z grami typu: cymbergaj, piłkarzyki, deski równoważne, gokarty, tenis stołowy, pyszne jedzenie, wygodne spanie,  no i morze zaledwie 350 metrów od nas.

  Cóż więcej potrzeba? Dobrego towarzystwa! Ale to mieliśmy.

  Klasa 3 c

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Oblicza globalizacji

  W czwartek 7.05.2015 r. w Gimnazjum w Somoninie odbył się Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Oblicza globalizacji”.  Uczestniczyło w nim 11 trzyosobowych zespołów ze szkół gimnazjalnych naszego województwa.  Zespół reprezentujący nasza szkołę w składzie: Karolina Marszałkowska, Nataniel Stefanowski i Michał Bałenkowski zajął pierwsze miejsce. Rywalizacja była ogromna. Zadania zespołu polegały między innymi na przygotowaniu i omówieniu zagadnień z zakresu ekologii i tematyki globalizacji w odniesieniu do treści dotyczących deficytu, zanieczyszczenia i oszczędzania wody na świecie oraz ułożeniu wiersza zatytułowanego „Polej wierszem”.  

          Gratulacje dla zwycięzców.

   

  Zwycięski wiersz:

   

  Polej wierszem

  Ludzie, ludzie pamiętajmy

  naszą wodę oszczędzajmy,

  czy to młody, czy to stary,

  wie, gdzie dostęp do niej mamy.

  Więc koledzy wiecie,

  że brakuje wody na świecie.

  Co na to powiecie?

  My na razie wodę mamy, ale

  źle z niej korzystamy.

  Dzieci Afryki dostępu do wody nie mają

  i z pragnieniem się borykają.

  A morał z tego taki płynie,

  że woda to skarb,

  który z czasem ginie.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Obchody Dnia Ziemi

  Dnia 29.04.2015 odbyły się w naszym gimnazjum obchody Dnia Ziemi połączone z zajęciami pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej.

  Celem kampanii  jest  popularyzacja ekologii oraz uświadomienie  ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. Polska Akcja Humanitarna zwraca uwagę na kwestię dostępu do wody w krajach, w których prowadzi projekty wodne, a także na globalny system produkcji, do którego wykorzystywane są zasoby wodne.

  W 2010 roku ONZ uznała dostęp do wody za prawo człowieka, jednak wciąż na świecie aż 748 milionów ludzi nie ma dostępu do czystej wody, a 2,5 miliarda do sanitariatów. Zapewniając dostęp do wody, PAH przyczynia się do poprawy zdrowia lokalnych społeczności, zwiększa liczbę dzieci chodzących do szkoły, zaspokaja najpilniejsze potrzeby ludności poszkodowanej na skutek katastrof i konfliktów.

  Podczas prezentacji w wykonaniu uczennic klasy II b uczniowie zapoznali się z zasobami wody na Ziemi, a przede wszystkim mieli okazję uzmysłowić sobie, jak niewielki procent wód stanowi woda pitna. Z sondy przeprowadzonej na terenie szkoły wynika, że uczniowie mimo świadomości o potrzebie oszczędzania wody, na co dzień nie stosują zasad racjonalnego korzystania z jej zasobów.

  Dzięki prezentacji opracowanej przez Polską Akcję Humanitarną  uczniowie uświadomili sobie, w jak ciężkim położeniu znajdują się ludzie, dla których woda pitna stanowi niedostępne dobro, a także zapoznali się z projektami wodnymi prowadzonymi przez PAH.

  Filmik  "WASH? A co to jest?" dopełnił edukacyjny cel dzisiejszego spotkania, podkreślając, jak ważnym problemem jest swobodny dostęp do wody pitnej oraz jak cennym dobrem jest WODA.

  Ponadto w ramach corocznych obchodów Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole konkurs ekologiczny oraz konkurs na plakat pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”.  Listę zwycięzców prezentujemy poniżej.

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy

   

  Konkurs ekologiczny:

  I m – Kacper Krupa (2a)

  II m – Łukasz Kamiński (3a)

  III m – Julia Karczewska (2 a)

   

  Konkurs na plakat:

  I m – Daria Sowińska i Julia Rybakowska (2b)

  II m –Julia Jancen (1d)

  III m – Julia Karczewska (2a) i  Błażej Szymichowski (1a)

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Turniej w Przodkowie

  Dnia 30.04.2015 w Przodkowie został rozegrany Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Przodkowo. W turnieju brało udział sześć drużyn: Gimnazjum Kościerzyna, Gimnazjum nr 1 Kartuzy, Gimnazjum Pomieczyno, ZSP Kościerzyna, ZSP Przodkowo i Gimnazjum Przodkowo.

  Nasza drużyna wywalczyła trzecie miejsce, dziewczęta otrzymały puchar oraz pamiątkowy dyplom. Najlepszą zawodniczką drużyny została Julita Szulc uczennica klasy 3d.

  Skład drużyny Gimnazjum nr1 w Kartuzach: 

  Szulc Julita, Szeląg Zuzanna, Kerschnik Natalia, Kwidzińska Dorota, Szutenberg Agata, Konkol Karolina (wszystkie 3d), Rybakowska Julia, Dobka Zuzanna, Hinc Patrycja (wszystkie 2b), Czaja Marta (3b) i Tauba Klaudia (1d). 

  Gratulujemy!!!

  Sympatyków piłki siatkowej zapraszamy już 14 maja 201r  na  VI Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Kartuz, który odbędzie się w naszej szkole.

  Do zobaczenia.

  Anna Walendziak.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Nasi wolontariusze w akcji „Pola nadziei – 2015”

  Dziewięcioro uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariuszy uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, organizowanej na rzecz hospicjów. Uczniowie kwestowali na terenie naszego miasta rozdając między innymi żonkile, które zakwitły w naszym szkolnym ogródku. Sadzenie kwiatów odbyło się jesienią ubiegłego roku; pierwsze które zakwitły wykorzystano do kwesty na terenie szkoły. Przy sprzyjającej pogodzie gimnazjaliści zebrali datki dla Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas działającego przy parafii św. Wojciecha

 • Przed nami egzaminy gimnazjalne

  W dniach 21, 22 i 23 kwietnia odbywają się egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich.

   

   

  21 kwietnia (wtorek) - godz. 9.00 - egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie

     - godz. 11.00 - egzamin z języka polskiego

   

  22 kwietnia (środa) - godz. 9.00 - egzamin z przedmiotów przyrodniczych

  - godz.11.00 - egzamin z matematyki

   

  23 kwietnia (czwartek) - godz. 9.00 - egzamin z języka obcego nowożytnego (poziom podstawowy)

        - godz. 11.00 - egzamin z języka obcego nowożytnego (poziom rozszerzony)

   

  • Zbiórka uczniów o godz. 8.30.
  • Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, długopisy z czarnym tuszem, ołówki, a w środę dodatkwo przybory kreślarskie
  • Obowiązuje strój galowy
  • Przedmioty takie jak np. torebki, telefony należy zostawić przed egzaminem w depozycie w sali pIV. 
  • W przerwie między częściami egzaminu na stołówce szkolnej będzie możliwość wypicia herbaty.

   

   

  Przypominamy również, że dni 21-23 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas pierwszych i drugich. 

 • Msze święte w intencji uczniów klas trzecich

  Msze Święte w intencji gimnazjalistów o Dary Ducha Świętego na czas egzaminów gimnazjalnych zostaną odprawione we wtorek, środę i  czwartek o godzinie 7.15 w kościele Św. Kazimierza. Zapraszamy

 • Spotkanie z rodzicami

  W czwartek 16 kwietnia o godzinie 17.00 odbędzię się śródokresowe spotkanie z rodzicami uczniów klas I-III. Zapraszamy.

strona:

Kontakt

Nazwa szkoły: Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach im.Antoniego Abrahama
E-mail szkoły: gimnazjum1.kartuzy@vp.pl
Telefon: +48 58 681 14 19
Adres szkoły: 83-300 Kartuzy, ul.Piłsudskiego 10