Nawigacja

 • Msza Święta w intencji gimnazjalistów

  Msze Święte w intencji gimnazjalistów o Dary Ducha Świętego na czas egzaminów gimnazjalnych zostaną odprawione w środę, czwartek i piątek o godzinie 7.15 w kościele Św. Kazimierza. Zapraszamy

   

 • Egzamin gimnazjalny

   

  Egzaminy gimnazjalne klas trzecich

  23, 24, 25 kwietnia 2014 r. godz. 9.00

   

        

         23.04 – cz.humanistyczna (hala + s.zapaśnicza)

         24.04 – cz.matematyczno-przyrodnicza (hala + s.zapaśnicza)

         25.04 – języki obce (sale lekcyjne + s.zapaśnicza)

   

  • Zbiórka uczniów o godz. 8.30.
  •  Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, przyrządy.
  • Obowiązuje strój galowy
  • Przedmioty takie jak  np.torebki, telefony należy zostawić przed egzaminem w depozycie w sali pIV. 
  • W przerwie między częściami egzaminu, na stołówce szkolnej będzie możliwość wypicia herbaty.
 • Przygotowanie sal egzaminacyjnych

  Przypominamy uczniom klas drugich, że w czwartek 24 kwietnia od około godz. 13 proszeni są o pomoc w przygotowaniu sal egzaminacyjnych na trzeci dzień egzaminu gimnazjalnego.

 • Finał XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych

  W piątek 11 kwietnia w Gdyni odbył się finał wojewódzkiej GMS w indywidualnych biegach przełajowych. Gimnazjum nr 1 w Kartuzach reprezentowało dwóch uczniów, Kamil Wierziński z klasy III c i Tomasz Kurowski z klasy I a. Obaj zawodnicy zaprezentowali się rewelacyjnie na tle wyśmienitych rywali z całego województwa. Kamil zajął 14 miejsce a Tomasz świetną jak na swój wiek dziewiątą lokatę.

  Zdjęcia TUTAJ

 • Konkurs Ekologiczny

  Dnia 10 kwietnia w Gimnazjum Publicznym w Somoninie odbył się Wojewódzki Konkurs Ekologiczny – Oblicza Globalizacji. Wzięło w nim udział 9 szkół gimnazjalnych. Uczniowie pracowali w zespołach trzyosobowych. Naszą szkołę reprezentowali : Michał Bałenkowski z kl. I a, Kacper Krupa z kl. I oraz Beniamin Gizela z kl. III a. Konkurs składał się z trzech części: testu sprawdzającego wiedzę uczestników, zestawu pytań dotyczących wysłuchanego przez młodzież wykładu oraz niespodzianki, polegającej na wykonaniu i zaprezentowaniu plakat pod hasłem tegorocznego Dnia Ziemi – „Zmieniaj nawyki – nie klimat”. Wszystkie zespoły były bardzo dobrze przygotowane. Nasi uczniowie zajęli czwarte miejsce. Należy zaznaczyć, że do miejsca trzeciego zabrakło  im 0,3 pkt., a do miejsca drugiego tylko 1 pkt.

  Gratulujemy!

  Zdjęcia TUTAJ

 • Spotkanie z rodzicami

  W czwartek 10 kwietnia o godzinie 18.00 odbędzie się śródokresowe spotkanie z rodzicami uczniów klas I-III. Serdecznie zapraszamy.

 • Wycieczka do Warszawy

  Pierwszy dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, a potem ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejną atrakcją wycieczki było ok. dwugodzinne zwiedzanie Centrum Nauki "Kopernik". Na koniec dnia udaliśmy się na spacer, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłą architekturę "Złotych Tarasów" oraz Pałac Kultury. Zmęczeni udaliśmy się do hotelu, gdzie spędziliśmy noc.

  W drugim dniu wycieczki zwiedzaliśmy park w Łazienkach Królewskich. Mogliśmy tam m.in. podziwiać Pałać Na Wodzie. Następnym punktem było oglądanie Zamku Ujazdowskiego oraz Giełdy Papierów Wartościowych. Potem zorganizowaliśmy sobie spacer fragmentem Traktu Królewskiego w kierunku Kolumny Zygmunta. Ostatnim punktem, który mogliśmy obejrzeć i omówić jego historię był pomnik Małego Powstańca.

  Cała wycieczka była bardzo ciekawa. Dodatkową atrakcją było zbieranie "dukatów" za poprawne odpowiedzi i aktywność.  W ciągu podróży powrotnej przebiegła licytacja, która polegała na wymianie "dukatów" na pamiątki. Najlepszą grupą, której udało się  zdobyć najwięcej dukatów byli "Warszawscy Botanicy". Do Kartuz wróciliśmy ok. godziny 21:00.

  Uczestnicy wycieczki

   

  Zdjęcia z wycieczki TUTAJ

 • Publikacja w kwartalniku Światło i Cień

  Dnia 5 kwietnia 2014 r odbyło się spotkanie autorów, których utwory literackie i prace plastyczne zostały umieszczone w kwartalniku "Światło i Cień". Wśród opublikowanych prac znalazł się rysunek ucznia naszego gimnazjum - Nataniela Stefanowskiego z klasy II B. Gratulujemy!

 • XI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

  Wpiątek 28 marca 2104r. w Żukowie odbył się XI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego.
  Kolejny raz wygrała uczennica Gimnazjum nr 1 Paulina Warmowska! (klasa III B)


  Serdecznie Gratulujemy!!!

   

 • Indywidualne Biegi Przełajowe

  W czwartek 3 kwietnia w Miechucinie odbyły się zawody w ramach Powiatowej Gimnazjaday Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy. Tomasz Kurowski (klasa IA) zajął II miejsce, a Kamil Wierziński - IV miejsce. Obaj uczniowie awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11 kwietnia 2014 w Gdyni.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • XI Konkurs Teatralny - Teatr Witolda Gombrowicza

  Chcąc zachęcić młodzież gimnazjów do realizowania swoich pasji teatralnych, już po raz jedenasty zorganizowaliśmy Powiatowy Konkurs Teatralny  składający się z dwóch części – teoretycznej i artystycznej. W tym roku impreza przebiegała pod hasłem „Teatr Witolda Gombrowicza”.

  W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół (Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy, Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Królewskiej, Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, Gimnazjum Katolickie w Kartuzach i Gimnazjum nr 1 w Kartuzach). W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań na temat życia i twórczości Witolda Gombrowicza.

  W drugiej części - w konkursie na inscenizację zaprezentowano 4 przedstawienia, które oceniała komisja konkursowa w składzie: Kazimiera Nowicka – dyrektor Miejskiej Biblioteki w Kartuzach i Maciej Urban – aktor Teatru Miniatura w Gdańsku.

  W części artystyczne jury przyznało:

  • I miejsce - za spektakl „Pull/over”- Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej
  • II miejsce - „Na pełnym morzu”– Gimnazjum nr 1 w Kartuzach
  • III miejsce - „Rodzina” - Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku
  • wyróżnienie -„Lekcja polskiego” – Katolickie Gimnazjum w Kartuzach
  • za najlepszą rolę - Amelia Kossakowska - Gimnazjum nr 1 w Kartuzach
  • za najlepszy scenariusz: „Rodzina” - Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku

   

  W części teoretycznej konkursu:

  • I miejsce: Natalia Sobisz z Zespołu  Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej
  • II miejsce: Monika Stanisławska z Zespołu  Kształcenia i Wychowania w Szymbarku
  • III miejsce: Agata Cyrzan z Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach i Zuzanna Roszkowska z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach

   

  Nagrody książkowe dla laureatów ufundował Urząd Miasta Kartuzy, a teatry trójmiejskie przekazały zaproszenia na spektakle. Jak co roku dzięki uprzejmości pana Adama Gdańca można było przygotować słodki poczęstunek dla uczestników konkursu.

   

  Zdjęcia z Konkursu TUTAJ

 • Akcja Rodzina Rodzinie

  Uczniowie klasy II B wraz z wychowawcą Bernadetą Pruszak włączyli się w organizowaną przez Caritas oraz Pocztę Polską akcję pomocy ukraińskim rodzinom "Rodzina - Rodzinie". Wspólnie przygotowali paczkę oraz przekazali list, którego treść zamieszczamy poniżej.

   

  Droga Rodzino!

  Na początku naszego listu chcielibyśmy Was serdecznie pozdrowić.

  Mieszkamy w małej miejscowości na Pomorzu, niedaleko Gdańska. Jesteśmy uczniami Gimnazjum nr 1 w Kartuzach.

  O tej akcji dowiedzieliśmy się od naszej wychowawczyni. Wiemy, że jest Wam bardzo ciężko. Dlatego chcielibyśmy w miarę naszych możliwości przywrócić Wam uśmiech na twarzach. Mamy nadzieję, że sprawimy całej rodzinie odrobinę radości i chociaż przez moment zapomnicie o problemach.

  Zbliżają się Święta Wielkanocne, czas radości, nadziei i rodzinnej atmosfery. Życzymy Wam, żebyście spędzili je w rodzinnym gronie, a nasz prezent niech uszczęśliwi wszystkich członków Rodziny.

  Jeszcze raz serdecznie pozdrawiamy i czekamy na odpowiedź.

  Klasa 2B

 • III Miejsce w Turnieju Matematycznym

  21 marca 2014 r. podczas Dnia Otwartego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, odbył się finał V Powiatowego Turnieju Matematycznego. W szranki stanęło 11 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z powiatu kartuskiego. Drużyna z naszego gimnazjum zdobyła znakomite III miejsce.

  Skład drużyny:

  1. Agnieszka Tutkowska klasa 3A
  2. Beniamin Gizela klasa 3A
  3. Maciej Szarecki klasa 3A

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 • „Dzień Kaszubski” w naszej szkole

  19 marca 2014r. gościliśmy w szkole współczesnych twórców ludowych Kaszub, którzy prowadzili z młodzieżą warsztaty o tematyce : garncarstwo, rzeźba, malarstwo, muzyka i tańce regionalne. Na sali zapaśniczej, młodzież pod fachową opieką profesjonalistów zgłębiała tajniki kultury i sztuki ludowej. Zajęcia warsztatowe prowadzili:

  1. Garncarstwo – Paweł Sela - Gowidlino.
  2. Rzeźba – Irena Brzeska – Kożyczkowo.
  3. Malarstwo – Alicja Serkowska – Kartuzy.
  4. Muzyka i tańce kaszubskie – Regionalny
  5. Zespół Pieśni i Tańca „Modraki”.

   

  Były to pierwsze tego typu warsztaty w naszym gimnazjum, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie i zaangażowanie młodzieży będziemy starali się kontynuować tego rodzaju formę edukacji.

  Zdjęcia TUTAJ

 • Święto Patrona Szkoły

  W środę 19 marca obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji około stu pierwszoklasistów wraz z wychowawcami pojechało do Gdyni, aby odwiedzić miejsca związane z Antonim Abrahamem oraz zgłębić wiedzę o patronie.  

  Gdy dojechaliśmy na miejsce, udaliśmy się na krótki spacer pod pomnik wielkiego działacza kaszubskiego. Prawie 4 m posąg wiernie oddawał potężną sylwetkę Abrahama. Szeroki w barach, dłonie trochę nieproporcjonalne, a na głowie  czapka zwaną maciejówką. Trzyosobowa delegacja, wśród której znalazł się Kacper Krupa z klasy I a - laureat tegorocznego konkursu wiedzy o patronie, złożyła uroczyście biało – czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem patrona.  

  Następnie udaliśmy się na ul. Starowiejską 30 do tzw. Domku Abrahama, czyli budynku, w którym przez pewien czas mieszkał Abraham. Podobno uwielbiał siedzieć na ławce przed domem, snując opowieści, które przenosiły słuchaczy w nieodległe wtedy czasy, gdy o polskość trzeba było walczyć. Nie mogliśmy wejść na posesję, więc, zaglądając przez płot, ujrzeliśmy tylko starą budowlę wzniesioną z cegły oraz parę maszyn przydających się podczas pracy na roli. Po krótkim podziwianiu zabytku ruszyliśmy w stronę Muzeum Miasta Gdyni na lekcję muzealną. Tu odbył się krótki wykład na temat życia i działalności społecznej i patriotycznej  króla Kaszubów.         

  Około godz. 14.00 pojechaliśmy autokarem do centrum Experyment. Po wejściu i zobaczeniu ,,bogactwa”, które tam się mieściło, stanęliśmy jak wryci. Oślepieni przepychem, postaliśmy sekundę czy dwie, po czym z radością pobiegliśmy zgłębiać tajemniczy budynek. Sprawdzaliśmy, jak zmienia się ciśnienie wraz z ilością cieczy w zbiorniku, wytwarzaliśmy trzęsienia ziemi i orogenezy, ćwiczyliśmy spostrzegawczość. Chodziliśmy po sztucznym bagnie, skakaliśmy po liściach niczym żaby, budowaliśmy tamy, wprawialiśmy w ruch śrubę Archimedesa i mały młyn. Było tego jeszcze dużo, dużo więcej, ale my mieliśmy zaledwie półtorej godziny na zgłębienie wszystkich zakątków tego fantastycznego miejsca. Tak więc, gdy zwiedzanie dobiegło końca, z pretensjami o tak małą ilość czasu, powlekliśmy się do szatni. Wsiedliśmy do autokaru i wróciliśmy spokojnie do domu, zachowując bardzo ciepłe wspomnienia z tej wycieczki.

  Kacper K.

  Zdjęcia z wyjazdu TUTAJ

  Zdjęcia z apelu i warsztatów TUTAJ

 • Dzień Otwarty Szkoły

  W czwartek 20 marca 2014 w Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, ul. Piłsudskiego 10 odbył się Dzień Otwart Szkoły.  Tego dnia uczniowie klas szóstych szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/2015, obejrzeć sale lekcyjne i pracownie przedmiotowe oraz obiekty sportowe, a także porozmawiać o szkole z uczniami i nauczycielami. Zaprezentowaliśmy również działalność kół zainteresowań i osiągnięcia uczniów naszej szkoły. 

   

  Zdjęcia z Dnia Otwartego TUTAJ

 • Konkurs o Patronie Szkoły

  17.03. 2014r. odbył się XI Szkolny Konkurs Wiedzy o Antonim Abrahamie. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z życiem i  działalnością patrona szkoły. W konkursie uczestniczyło 11 uczniów z klas I, II i III –ich.

  Pierwsze miejsce zajęła  Dominika Mateja z klasy IIIa, drugi  Anna Trowska z klasy IIIb, a trzecie  Kacper Krupa z klasy Ia. Gratulujemy.

  Zdjęcia z uroczystości z okazji Dnia Patrona TUTAJ

 • Wystawa w CIE

  Dnia 5 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Bernadety Pruszak wybrali się do Centrum Inicjatyw Edukacyjnych (CIE), na wystawę dotyczącą ciężkiej sytuacji ludzi pochodzenia żydowskiego w czasie wojny.

  Najpierw zapisaliśmy nasze imiona po żydowsku. Potem mieliśmy możliwość poznać kulturę i obyczaje żydowskie. Mogliśmy wykazać się kreatywnością podczas wykonywania przydzielonych nam zadań, m.in.: dokończyliśmy historię mężczyzny pochodzenia żydowskiego, stworzyliśmy ”żywy” most, odpowiedzieliśmy na wystąpienie Gomułki. Na pożegnanie zostaliśmy poczęstowani chałką, po czym udaliśmy się do szkoły. Wszystkim warsztaty bardzo się podobały i chętnie tam wrócimy.

  Agnieszka Tutkowska

  Daria Wróbel

 • Zwyczaje ludowe i zapusty

  Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego uczestniczyli w „Nocy Kaszubskiej”, która odbyła się  14 – 15 lutego 2014 roku w zaprzyjaźnionej szkole katolickiej. W zajęciach brała udział także młodzież z Katolika i Zespołu Kształcenia i Wychowania z Kamienicy Szlacheckiej. Młodzież wykazała się ogromnym talentem kulinarnym, były pączki, chruściki, drożdżówki i dużo dobrej zabawy.

  Zdjęcia TUTAJ

 • Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

  W dniach 10 – 12 marca 2014 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Kartuzach według następującego planu:

  Poniedziałek (10.03.2014r.)

  Spotkanie w szkole od  930 - 1015  

  ü {C} klasy I – sala zapaśnicza – ks. Łukasz

  ü {C} klasy II – hala sportowa –  ks. Mateusz

  ü {C} klasy III – mała sala – ks. Wojciech

  15 minut przerwy

  Spotkanie w szkole od 1030 - 1115

  ü {C} klasy I – mała  sala – ks. Wojciech

  ü {C} klasy II – sala zapaśnicza –  ks. Łukasz

  ü {C} klasy III – hala sportowa – ks. Mateusz

   

  Spotkanie w Kościele p.w. św. Kazimierza od 1130 - 1230

  ü {C} klasy I, II, III –  droga krzyżowa – ks. Łukasz

   

  Wtorek (11.03.2014r.)

  Spotkanie w szkole od  930 - 1015  

  ü {C} klasy I – hala sportowa – ks. Wojciech

  ü {C} klasy II – mała sala –  ks. Piotr

  ü {C} klasy III – sala zapaśnicza – ks. Łukasz

  15 minut przerwy

  Spotkanie w szkole od 1030 - 1115

  ü {C} klasy I – sala zapaśnicza – ks. Łukasz

  ü {C} klasy II – hala sportowa –  ks. Wojciech

  ü {C} klasy III – mała sala – ks. Piotr

   

  Spotkanie w Kościele p.w. św. Kazimierza od 1130 - 1230

  ü {C} klasy I, II, III – nabożeństwo Słowa Bożego – ks. Łukasz

   

  Środa (12.03.2014r.)

  Spotkanie w szkole od  930 - 1015  

  ü {C} klasy I – mała  sala – ks. Mateusz

  ü {C} klasy II – sala zapaśnicza –  ks. Łukasz

  ü {C} klasy III – hala sportowa – ks. Wojciech

  15 minut przerwy

  Spotkanie w szkole od 1030 - 1115

  ü {C} klasy I – hala sportowa – ks. Mateusz

  ü {C} klasy II – mała sala –  ks. Wojciech

  ü {C} klasy III – sala zapaśnicza  – ks. Łukasz

   

  Spotkanie w Kościele p.w. św. Kazimierza od 1130 - 1230

  ü {C} klasy I, II, III –  msza św. z katechezą – ks. Łukasz

   

strona:

Kontakt

Nazwa szkoły: Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach im.Antoniego Abrahama
E-mail szkoły: gimnazjum1.kartuzy@vp.pl
Telefon: +48 58 681 14 19
Adres szkoły: 83-300 Kartuzy, ul.Piłsudskiego 10