• Rozpoczęły się ferie!

  Rozpoczęły się ferie zimowe (na razie zimowe tylko z nazwy... :-) ). Przypominamy, że potrwają dwa tygodnie, do 28 lutego. Do szkoły wracamy w poniedziałek 29 lutego. Żczymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 • Wyjazd do Filharmonii Bałtyckiej

  Dnia 8 lutego  2016r. uczniowie klasy II a i II b  pojechali do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na musical pt. „Okruchy życia” Anioły są wśród nas. Jest to opowieść o przyjaźni i zaufaniu. Spektakl opowiada o losach nastolatków małego miasteczka rządzonego przez uliczny gang, którego szefem jest  „Żyleta”. Dzieciaki spragnione akceptacji, której nie znajdują we własnych rodzinach, podporządkowują się oczekiwaniom gangu, zyskując w ten sposób pozory wolności i siły. Sytuacja jednak ulega zmianie wraz z pojawieniem się w miejscowej szkole nowego nauczyciela - Tomka….Jest to niecodzienny spektakl, w którym grają młodzi artyści z całej Polski. Scenografia „Okruchów życia" pozostaje szara  i minimalistyczna. Nie znajdziemy tutaj zbędnych  rekwizytów. Jedyne, czego na scenie jest dużo, to światło i jego kolory oraz dużo muzyki. Spektakl "Okruchy życia" niesie ze sobą  przekaz, który powinien dotrzeć nie tylko do dzieci  i młodzieży, ale  przede wszystkim do dorosłych, których obecność jest w życiu dzieci i młodzieży bardzo ważna.  Dochód ze spektaklu wspiera darmową edukację artystyczną dzieci i młodzieży w Polsce.

  Możliwe, że uczniowie oglądający spektakl, ujrzeli na scenie samych siebie?!

  D.M.

 • Zapusty - Dzień Pùrcla. Karnawałowo, zabawowo i na słodko.

  W tym roku mieliśmy bardzo krótki karnawał. Liczył jedynie 43 dni. Tłusty czwartek znany na Kaszubach jako „Dzień Pùrcla” rozpoczął ostatni tydzień karnawału i jest świętem zwyczajowym, kiedy to prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego udali się na wycieczkę do Gdańska . Na dobry początek zwiedzili Katedrę Oliwską zwaną  kaszubskim Wawelem, w której znajduje się grobowiec książąt pomorskich. Głównym celem wyjazdu było Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo gdzie korzystając z zaproszenia pań ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego mieli możliwość udziału w Targach kulinarnych FOOD-TO-GO, którym towarzyszyły prezentacje i warsztaty. Degustacja wielu różnych przysmaków, kuchnia wegańska, pączki bezglutenowe, mini desery i nie ograniczona ilość lodów we wszystkich możliwych smakach. Kulminacyjnym punktem był tradycyjny deser na zapusty - „purcle”. Po powrocie do szkoły - dyskoteka karnawałowo – Walentynkowa inaczej mówiąc „zabawa na całego”. Uczniowie ze szkolnego koła europejskiego „SKUBA” prowadzili „Kawiarenkę miłości” z której dochód przeznaczony jest na akcję charytatywną „Adopcja na odległość”.

  Dzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń – karnawałowo, zabawowo i na słodko zaliczony na szóstkę z plusem.

   

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Wycieczka klas IB i ID do Gdańska

  W środę 3 lutego klasy IB i ID wybrały się na wycieczkę do Gdańska.

  Zwiedzaliśmy Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć zbiory dokumentujące historię miasta od średniowiecza do XX wieku.

  Byliśmy też w kinie na filmie "Czas próby" opowiadającym autentyczną historię podjęcia próby uratowania ludzi uwięzionych na tankowcu znalezionym podczas sztormu. Było super, czekamy na kolejny wyjazd.

 • Szkolne rekolekcje wielkopostne

  Poniżej zamieszczamy plan szkolnych rekoleckji wielkopostnych, które odbędą się w dniach 10-12 lutego 2016.

   

  Rekolekcje_2016.pdf

 • Aktualizacja danych

  21.01.2016 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • „DOPALACZE- DROGA DONIKĄD”- przedstawiona oczami Macieja Knuta z 3b

  Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach pod patronatem Burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego zorganizowała konkurs na najlepszy plakat promujący zdrowy i wolny od używek, przede wszystkim od dopalaczy, tryb życia. Naszą szkołę reprezentował kolega z klasy 3b – Maciej Knut, wykonując swój autorski plakat. Z dumą i zadowoleniem przyjęliśmy informację, że przedstawienie tematu oczami Macieja dało mu szczególne wyróżnienie i zdobycie tytułu 1. z trzech laureatów konkursu.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Przygotował: pedagog szkolny- Kamilla Karczewska

   

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Dojazdy uczniów z Grzybna

  W związku z tymczasowym zamknięciem drogi Grzybno - Kartuzy informujemy o zmianach dotyczących dojazdu uczniów z Grzybna. W poniedziałek 18 stycznia rano dojazd będzie odbywał się jeszcze normalnie. Po południu uczniowie wracają do domu autobusem GRYF z Dworca Autobusowego i dojeżdżają do Kobysewa, gdzie mają możliwość skorzystania z bezpłatnej komunikacji zastępczej. Od wtorku począwszy dojazd w obie strony (do i ze szkoły) będzie odbywał się przez Kobysewo, z wykorzystaniem bezpłatnej linii zastępczej oraz autobusów kursowych. Rozkład linii zastępczej znajduje się TUTAJ:

  Grzybno-kursowka.pdf 

   

  Więcej informacji dostępne na stronie 

  www.gryfkartuzy.pl

 • Zbieraliśmy do puszek dla WOŚP

  13 osób ze Szkolnego Koła Wolontariuszy kwestowało w niedzielę na terenie Kartuz a w poniedziałek i wtorek na terenie szkoły, by wesprzeć ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poświęconą dzieciom i ludziom w podeszłym wieku. Darczyńcy byli hojni, więc uczniowie zebrali sporo pieniędzy. Mimo chłodu młodzi wolontariusze chętnie pracowali, by wesprzeć tych, którym pomoc jest niezbędna. Już deklarują, że nie zabraknie  ich na ulicach w następnym roku.

   

   

 • Spotkanie z rodzicami

  W środę 13 stycznia o godz. 17.00 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas I - III. Serdecznie zapraszamy!

 • Powiatowa Liga Gimnazjalna w piłce nożnej halowej

  W okresie jesienno – zimowym odbywała się IV edycja Powiatowej Ligi Gimnazjalnej w piłce nożnej halowej Powiatu Kartuskiego. W roku szkolnym 2015/2016 organizatorem było stowarzyszenie „Rozwiń Skrzydła” przy Zespole Szkół w Somoninie, a na inicjatywę została przyznana dotacja Powiatu Kartuskiego na wsparcie realizacji zadań publicznych.

  Do ligi zgłosiło się 19 drużyn reprezentujących 14 szkół z wszystkich gmin powiatu. Rozgrywki odbywały się w formie pięciu turniejów. Pierwszą fazą były eliminacje, które rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Awans po rozegraniu dwóch turniejów uzyskały po cztery najlepsze zespoły z obu grup. Grupa A rozegrała swoje turnieje na halach w Kiełpinie oraz Kartuzach, zaś grupa B rywalizowała w Przodkowie i Chmielnie. Grupę A zdominowały zespoły z Stężycy i Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, obok których awans do turnieju finałowego uzyskały drużyny z Staniszewa i Sulęczyna. Grupę B zdecydowanie wygrało Gimnazjum z Żukowa wyprzedzając Szopę, Żukowo II oraz Chmielno. Dodatkowe miejsce w turnieju finałowym posiadał zespół Gimnazjum Somonino jako organizator ligi. Na fazie eliminacyjnej ligę zakończyły drużyny z Gimnazjum Kiełpino, Przyjaźń, Kartuzy II, Goręczyno i Somonino II (grupa A) Przodkowo II, Sierakowice, Przodkowo, Chmielno II i Pomieczyno (grupa B).

  Ostatnim akcentem był turniej finałowy, który odbył się na hali w Somoninie. Na podstawie wyników uzyskanych w eliminacjach drużyny podzielono na dwie grupy (pięcio i cztero drużynową). Rywalizacja dziewięciu najlepszych drużyn powiatu była bardzo wyrównana i przyniosła sporo niespodziewanych rozstrzygnięć. Grupę A wygrało Gimnazjum w Stężycy (8 pkt), obok którego awans do półfinałów uzyskało niespodziewanie Gimnazjum w Sulęczynie (7 pkt). Trzecie miejsce przypadło Gimnazjum z Szopy (5 pkt), dzięki czemu drużyna ta walczyła o piąte miejsce. Drugiej drużynie Gimnazjum z Żukowa (4 pkt) oraz gospodarzom z Somonina (1 pkt) pozostała walka o miejsca 7-9. W grupie B o awans do grupy medalowej do końca walczyły trzy drużyny. Ostatecznie rywalizację wygrało Gimnazjum nr 1 w Kartuzach (7 pkt) obok którego awans do ½ finału uzyskało faworyzowane Gimnazjum w Żukowie (6 pkt). Trzecie Gimnazjum w Staniszewie (4 pkt) zagrało o piąte miejsce, zaś czwarte Gimnazjum w Chmielnie (0 pkt) o miejsca 7-9.

  Ostatnim etapem rywalizacji była faza pucharowa. Rozpoczęła się od rywalizacji o najniższe miejsca i ostatecznie miejsce siódme zajęła druga drużyna gimnazjum w Żukowie wyprzedzając zespoły z Chmielna i Somonina. W międzyczasie rozegrano mecze półfinałowe,  w których mimo ambitnej postawy przeciwników zasłużenie swoje pojedynki wygrali uczniowie Gimnazjum z Żukowa pokonując 2:0 Stężycę oraz Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, które okazało się lepsze od Gimnazjum z Sulęczyna w stosunku 3:1. Ostatnim etapem były mecze o poszczególne miejsca. Miejsce piąte zdobyło Gimnazjum w Staniszewie pokonując Szopę 3:1. W meczu o najniższy stopień podium Gimnazjum ze Stężycy pokonało Sulęczyno 1:0. W finale spotkały się najlepsze tego dnia drużyny Gimnazjum w Żukowie oraz Gimnazjum nr 1 w Kartuzach. Uczniowie z Żukowa wzięli rewanż za porażkę w fazie grupowej i po stojącym na wysokim poziomie meczu pokonali swoich przeciwników 2:0.

  Po zakończeniu turnieju Pani Dyrektor Zespołu Szkól w Somoninie Jolanta Bociańska wręczyła wszystkim drużynom puchary i dyplomy oraz zawodnikom trzech pierwszych drużyn  medale. Wręczono również pamiątkowe statuetki wyróżnionym zawodnikom turnieju finałowego. Królem strzelców został Daniel Kuchta z Gimnazjum Żukowo, najlepszym bramkarzem wybrano Filipa Petke z Gimnazjum Żukowo, zaś najlepszym zawodnikiem Roberta Kitowskiego z Gimnazjum Staniszewo.

   

  Zdjęcia z rogrywek TUTAJ

 • Turniej Zapaśniczy

  W środę 16 grudnia w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Kartuzach odbył się kolejny Turniej Międzyszkolnej Ligi UKS – ów w zapasach styl klasyczny.  Na zawodach walczyło  51 zawodników z trzech klubów.  Pojedynki młodych zapaśników mających 10 lat i mniej ,były bardzo zacięte i emocjonujące. Poziom wyszkolenie tej grupy wiekowej pozytywnie rokuje na przyszłość. Organizatorem tej imprezy przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kartuzach jest UKS Gryf  , który działa przy Gimnazjum nr 1 w Kartuzach już od 15 lat. Na duże brawa zasługują także rodzice , którzy bardzo licznie zgromadzili się na zawodach aby wspierać i żywiołowo dopingować swoich „małych” zapaśników.

   

  Zdjęcia TUTAJ

  Kat. 24 kg

  1. miejsce Stencel Kewin UKS Gryf

  2. miejsce Machola Hubert UKS Gryf

  3. miejsce Leik Paweł UKS Gryf

   

  Kat. 25 kg

  1. miejsce Konkel Dominika UKS Gryf

  2. miejsce Adamkiewicz Jakub Achilles Kolbudy

  3. miejsce Król Dominik UKS Gryf

   

  Kat. 26 kg

  1. miejsce Stencel Kacper UKS Gryf

  2. miejsce Kowalczuk Maciej UKS Gryf

  3. miejsce Kowalczuk Błażej UKS Gryf

  3. miejsce Micun Szymon Achilles Kolbudy

   

  Kat. 27 kg

  1. miejsce Dobka Olivier UKS Gryf

  2. miejsce Kibort Marcel Achilles Kolbudy

  3. miejsce Kamrowski Patryk Achilles Kolbudy

   

  Kat. 28 kg

  1. miejsce Niklas Karol UKS Gryf

  2. miejsce Kibort Michał Achilles Kolbudy

  3. miejsce Słupecki Michał UKS Gryf

  3. miejsce Bałdyga Stanisław Achilles Kolbudy

   

   

  Kat. 36 kg

  1. miejsce Wolski Noe UKS Gryf

  2. miejsce Żynda Adrian UKS gryf

  3. miejsce Leik Kamil UKS Gryf

  3. miejsce Micun Adam Achilles Kolbudy

  3. miejsce Andraka Filip UKS Mat

   

  Kat. 38 kg

  1. miejsce Zalewski Wiktor UKS Gryf

  2. miejsce Niestrzęba Antoni UKS gryf

  3. miejsce Potrac Kacper UKS Gryf

   

  Kat. 42 kg

  1. miejsce Schwabe Piotr UKS Mat

  2. miejsce Chlechowicz Jakub UKS Gryf

  3. miejsce Dorawa Aleksander UKS Gryf

  3. miejsce Grota Paweł UKS Gryf

   

  Kat. 50 kg

  1. miejsce Myszk Jakub UKS Mat

  2. miejsce Stromski Eryk UKS Gryf

   

  Kat. 60 Kg

  1. miejsce Janzen Paweł UKS Gryf

  2. miejsce Kwidziński Paweł UKS Mat

  3. miejsce Potrac Paweł UKS Gryf

  3. miejsce Benka Przemysław UKS Gryf

   

  Punktacja Drużynowa

  1. miejsce UKS Gryf

  2. miejsce UKS Mat

  3. miejsce Achilles Kolbudy

 • Nasze uczennice grają w Lidze Siatkówki

  Uczennice naszego gimnazjum: Martyna Kryszewska, Julia Tryzna, Klaudia Hopa i Emilia Gawin trenujące w Klubie Sportowym Alfa Kartuzy występują w rozgrywkach Pomorskiej Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategorii młodziczek w sezonie 2015/2016. W rozgrywkach występuje 26 drużyn młodziczek, które podzielone zostały na 4 grupy eliminacyjne 7 lub 6 zespołowe. Podział został dokonany w oparciu o wyniki z poprzedniego sezonu jak również ze względu na regionalizację. W dalszej części sezonu drużyny rozgrywają rundę zasadniczą składającą się z cyklu 8 Turniejów Rankingowych rozgrywanych w grupach 4-drużynowych i 3-drużynowych. Na podstawie klasyfikacji po kolejnych turniejach rundy zasadniczej, następuje rotacja zespołów pomiędzy grupami tworząc nowe grupy następnych turniejów. Podsumowaniem rozgrywek będzie Turniej Finałowy, który odbędzie się 20.03.2015. KS Alfa po raz pierwszy bierze udział w rozgrywkach w tej kategorii. Dziewczęta angażują się w każdym meczu, chętnie biorą udział w treningach i rozgrywkach. Jest to dla nich nowe doświadczenie. Życzymy wielu sukcesów i powodzenia w dalszej części rozgrywek.

 • Mikołajkowy Turniej Siatkarski

  Dnia 10.12.2015r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Trójek Siatkarskich.

  W zawodach uczestniczyło 12 zespołów reprezentujących klasy I-III gimnazjum . Drużyna składała się z czterech dziewcząt i dwóch chłopców z danej klasy, a turniej został rozegrany systemem " każdy z każdym". Wszystkie mecze zostały rozegrane w przyjaznej sportowej atmosferze, a uczestnicy turnieju doskonale się bawili.

   

  Klasyfikacja turnieju:

  I miejsce klasa 3b

  II miejsce klasa 3d

  III miejsce klasa 2a

  IV miejsce klasa 2d

   

  Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy Kartuzy oraz przez Wydział Kultury i Promocji Kartuskiego Powiatu i Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby. Wręczenia nagród dokonali  zastępca Burmistrza Kartuz pan Tomasz Belgrau oraz dyrektor Gimnazjum nr1 pani Bogumiła Ustowska.

   

  Do zobaczenia na kolejnym turnieju siatkarskim.

  Organizatorzy turnieju: Anna Walendziak i Dorota Lemańczyk.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Sukcesy w konkursie geograficznym

  Nasi gimnazjaliści  zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu kuratoryjnego konkursu geograficznego. Są to uczniowie klasy drugiej: Dawid Wica, który zajął I miejsce w etapie rejonowym, Anna Chojnacka uplasowała się na III miejscu oraz Krzysztof Czaja. W eliminacjach II stopnia brało udział 46 uczniów ze szkół powiatu kartuskiego i kościerskiego. Finał odbędzie się 11 lutego 2016r. Gratulujemy!

 • Dni wolne

  Dyrektor szkoły informuje, że dzień 4 i 5 stycznia 2016r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Zajęcia rozpoczynają się 7 stycznia 2016r. zgodnie z planem lekcji.

 • Grudniowa działalność wolontariuszy

  W okresie przedświątecznym jest wiele okazji, by pomóc tym, którzy są w potrzebie. W dniach 1-17 grudnia wolontariusze ze szkolnego koła gromadzą żywność przyniesioną przez uczniów, którą następnie dostarczą do parafii p.w. św. Kazimierza  w Kartuzach. Tam będzie rozdzielana między rodzinami, które potrzebują wsparcia.

  Zwykle w grudniu organizowane są wigilie przez różne instytucje. Spotkanie opłatkowe wraz z poczęstunkiem zorganizowała dla swych mieszkańców-seniorów Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kaszuby”. Kilkoro wolontariuszy towarzyszyło starszym ludziom, podawając do stołów tradycyjne potrawy świąteczne. Wśród śpiewu kolęd Mikołaj rozdawał prezenty, umilając wspólnie spędzany czas. Seniorze, często jako ludzie samotni, dzielili się z młodymi swoimi przeżyciami i doświadczeniami życiowymi. I tak w serdecznej atmosferze jedni drugim służyli swą pomocą i dobrą radą.

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Z kolędą od Bałtyku do Tatr

  W miniony czwartek, 10 grudnia, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 w Kartuzach już po raz dziewiąty zaprezentowali swój świąteczny program artystyczny, który w tym roku miał charakter folkowy, a zatytułowany był „Z kolędą od Bałtyku do Tatr”.

  Słowno – muzyczny montaż w korelacji z obrazami wyświetlanymi na dużym, „gwieździstym” ekranie przybliżył publiczności stare obyczaje i tradycje bożonarodzeniowe regionów Kaszub i Podhala. Sala wypełniła się po brzegi. Licznie zgromadzeni goście z zaciekawieniem wysłuchali wiązanki najpiękniejszych kolęd kaszubskich i pastorałek góralskich, które żywiołowo zaśpiewali i zagrali młodzi artyści.  Publiczność przyjęła występ entuzjastycznie i nagrodziła gromkimi brawami. Nie obyło się bez bisu. Do koncertu młodzież przygotowali nauczyciele Gimnazjum nr 1, pan Piotr Jereczek (oprawa muzyczna) i pani Grażyna Recław (nauczycielka języka kaszubskiego). Autorką scenariusza i scenografii była pani Małgorzata Kosznik-Rutkowski. Tego samego wieczoru zostały wystawione na sprzedaż ręcznie wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne. Dochód z bożonarodzeniowego kiermaszu zostanie przeznaczony na doposażenie szkoły, a także na cele charytatywne. Tegoroczny kolędowy wieczór w Gimnazjum nr 1 upłynął w miłej, świątecznej atmosferze… przy gorącej kawie i pysznym, swojskim ciastku.  Trzeba już rezerwować miejsca na przyszły rok…

   

  Zdjęcia TUTAJ

 • Konsultacje dla rodziców

  W poniedziałek 14 grudnia w godz. 17.00 - 18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów klas I-III. Zapraszamy.

 • Mikołajki w naszej szkole

  Dnia 4.12 w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. W tym dniu uczniowie przyszli w czapkach mikołajowych, co zwalniało ich z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele świetnie się bawili w trakcie wizyty Świętego Mikołaja wraz ze swoimi towarzyszami. Nie obyło się bez smakowitych podarków w postaci zdrowych pomarańczy. Dziękujemy naszej mikołajowej ekipie!

  Ola i Patrycja

   

  Zdjęcia TUTAJ

strona:

Kontakt

Nazwa szkoły: Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach im.Antoniego Abrahama
E-mail szkoły: gimnazjum1.kartuzy@vp.pl
Telefon: +48 58 681 14 19
Adres szkoły: 83-300 Kartuzy, ul.Piłsudskiego 10

Mapa